Connect with us

Aktuality

Winterovci odhalia reliéf a zasadia lipu

Published

on

Reklama

Na verejnosť sa postupne dostávajú detaily veľkého stretnutia potomkov rodiny Winterovcov v Piešťanoch. Vnuci a pravnuci budovateľov kúpeľov z USA, Nemecka, Francúzska a Slovenska prídu do Piešťan 19. mája, aby si pozreli mesto, ktoré ich predkovia vo svete preslávili. Pre mnohých z nich, to bude aj jedinečná možnosť stretnúť vzdialených príbuzných.

[singlepic id=13398 w=320 h=240 float=left]Na počesť zakladateľa firmy Alexander Winter a synovia odhalia na hoteli Sandor Pavillon reliéf z dielne výtvarníka Dávida Švorca. Počas slávnostného sprievodu mestom, ktorý bude potom nasledovať, si prezrú centrum aj Kúpeľný ostrov a pred Thermiou zasadia lipu.

Reklama

Podľa Daniely Mihálikovej, riaditeľky hotela Sandor Pavillon, v ktorom budú ubytovaní, nemajú hostia žiadne špeciálne požiadavky. Pripravuje sa len narodeninová párty pre člena americkej vetvy a najstarší účastník stretnutia bude mať k dispozícii historický automobil, v ktorom sa povezie počas slávnostného sprievodu.

„Nepripisujeme si žiadnu výnimočnosť ani zásluhy za svojich predkov. Do Piešťan prídeme ako návštevníci mesta, ktoré máme radi,“ odkázali prostredníctvom riaditeľky hotela Sandor Pavillon potomkovia Winterovcov.

Reklama

Drahomíra Moretová z kancelárie primátora informovala, že myšlienka veľkého stretnutia Winterovcov v Piešťanoch vznikla v roku 2007 v Paríži počas vernisáže výstavy Mosty. Primátor Remo Cicutto sa vtedy prvýkrát stretol s Blankou Ballo. Stretnutia sa nedožila jej matka Katarína Ballo, dcéra Imricha Wintera, zakladateľa Balneologického múzea. Zomrela v marci minulého roka. O to, že stretnutie sa naozaj uskutoční, sa pričinila najmä Daniela Miháliková.

Stretnutia sa zúčastní aj režisér Dušan Trančík, ktorý v roku 2008 natočil film o Ľudovítovi Winterovi Optimista.

Autor: db

Populárne články