Connect with us

Aktuality

Nábrežím Váhu sa rozliehal hluk motorových píl

Published

on

Reklama
Reklama

Zvuk motorových píl sa rozliehal v piatok 13. mája nábrežím Váhu pri Krajinskom moste v Piešťanoch. Nie, nepadali stromy, to sa len šestica rezbárov pustila do výroby lavičiek v rámci rezbárskeho sympózia Sĺňavské slnko (13.-15.5.). Akcie sa zúčastňujú známi rezbári, ale aj študenti, ktorí by sa radi niečo priučili.

Podobne ako vlani aj tento rok prišiel do Piešťan Andrej Irša, rezbár z Kátova, ktorý je propagátorom tohto remesla a výtvarného umenia zároveň. Je autorom knihy Rezba [singlepic id=13462 w=320 h=240 float=right]motorovou pílou – Príručka pre výtvarníkov. Druhým z minuloročnej akcie je Marián Hutira z Hruštína a tretím takmer domáci Jozef Chromek z Podolia. Partiu doplnil Branislav Petráš z obce Bošany a mladíci Dávid Řepka z Piešťan a Michal Svorčík z Topoľčian. Obaja sú študentami tretieho ročníka na Strednej odbornej škole drevárskej v Topoľčanoch. O lavičke, ktorú začali vyrábať hovoria, že bude v pórovnaní s ostatnými najjednoduchšia, zdobená iba ornamentami. Pre nich je dôležité vyskúšať si niečo nové a obkukať grify profesionálov.

Rezbári budú na svojich dielach pracovať počas celej soboty i nedele, keď sa na záver sympózia uskutoční Sĺňavská grilovačka, súťaž v grilovaní, na ktorú sú pozvaní všetci domáci aj hostia. Viac o grilovačke nájdete tu, len dúfajme, že predpoveď počasia na nedeľu meteorológom nevyjde.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AoMu2FPmNUo&feature=player_profilepage[/youtube]

Reklama

[nggallery id=726]

Text a foto: T. Hudcovič

REKLAMA

Populárne články