Úvod Aktuality Začína sa hovoriť o prepúšťaní zamestnancov. Z veľkých zamestnávateľov ho zatiaľ úradu...

Začína sa hovoriť o prepúšťaní zamestnancov. Z veľkých zamestnávateľov ho zatiaľ úradu práce nikto nenahlásil

REKLAMA

Obyvatelia Piešťan v súvislosti s aktuálnou situáciu, kedy sa zatvárajú firmy a prevádzky pre zamedzenie šírenia koronavírusu, začínajú hovoriť o možnom prepúšťaní free ringtones for the iPhone. Piešťanský úrad práce sociálnych vecí a rodiny zatiaľ nemá od veľkých zamestnávateľov regiónu avizované žiadne hromadné prepúšťanie nodejs images.


Pýtali sme sa aká je situácia s možným prepúšťaním v Slovenských liečebných kúpeľoch Piešťany, o ktorom sme do redakcie dostali informácie z viacerých zdrojov lg v10 다운로드. Spoločnosť, ktorá s približne 900 zamestnancami je najväčším zamestnávateľom v regióne, reagovala nasledovným stanoviskom: „SLKP,a.s. neposkytne vyjadrenie k daným otázkam dovtedy, pokiaľ nebudú splnené všetky právne požiadavky Download the baseball game. Keďže očakávame nulový príjem nie iba počas nasledujúcich týždňov ale aj mesiacov, drastické opatrenia budú potrebné a to hlavne z toho dôvodu, že slovenská vláda neposkytla žiadne informácie o tom, ako bude podporovať podnikateľov a spoločnosti New Roll. Veríme, že obdržíme pozitívne správy čím skôr, aby sme sa vyhli týmto drastickým opatreniam. Avšak dovtedy musíme konať v záujme ochrany SLKP,a.s..“

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Knebl
PN Taxi

Primátor mesta Piešťany Peter Jančovič na dnešnom brífingu na otázku novinárov ohľadom prepúšťania v kúpeľoch reagoval slovami, že sa na to pýtal, ale že o žiadnom hromadnom nevie. Dodal však, že ľudia, ktorým v tomto čase končili zmluvy, tí už vo firme nie sú.

Riaditeľka Úradu práce sociálnych vecí a rodiny v Piešťanoch Ľubica Vavrová sa pre náš portál vyjadrila, že zatiaľ nemajú avizované žiadne hromadné prepúšťanie zo žiadnej firmy v piešťanskom regióne.

Parlament včera v stredu 25. marca schválil legislatívu, ktorá by mala pomôcť udržať pracovné miesta zamestnávateľom a rovnako umožní podporu živnostníkov, ktorí museli uzavrieť prevádzku, ale i tých, ktorí museli zatvoriť alebo obmedziť prevádzku z dôvodu poklesu dopytu a straty zákaziek. Zákon musí podpísať prezidentka a následne detaily doriešiť vláda, ministerstvá a kompetentné inštitúcie. Prostriedky na tieto opatrenia chce štát získať z Európskeho sociálneho fondu a taktiež plánuje na tieto opatrenia využiť vlastné rozpočtové zdroje.

-th-

REKLAMA