Úvod Aktuality Karanténne centrá sa plnia navrátilcami

Karanténne centrá sa plnia navrátilcami

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

 

Ubytovacie zariadenia na repatriáciu Slovákov, ktorí po návrate do vlasti musia absolvovať povinnú karanténu, sa plnia 3dmark 11 다운로드. Po hoteli Signál vzniklo v Piešťanoch ďalšie karanténne centrum v Granite (bývalý vojenský kúpeľný ústav). Podľa medializovaných informácií svoje kapacity ponúklo štátu aj súkromné Adeli Medical Centrum na Sĺňave 위기의 주부들 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Uvedené zariadenia nepredstavujú zvýšené riziko pre zvyšok obyvateľov SR. Je to rovnaká preventívna karanténa, ako povinná domáca karanténa, akú majú nariadenú všetci občania SR, ktorí sa po uvedenom dátume vracajú zo zahraničia Download the curious scab. Vo všetkých karanténnych centrách je stanovený prísny režim a je kontrolované jeho dodržiavanie. Všetci členovia personálu sú vybavení potrebnými osobnými ochrannými pracovnými prostriedkami a všetky opatrenia sú pod dohľadom vedúcej hygieničky MV SR,“ píše Juraj Repiský zo sekcie krízového riadenia MV SR v e-maili, ktorý prišiel primátorovi Piešťan Petrovi Jančovičovi 화유기 대본 다운로드.

Ako pokračuje, Slovenská republika repatriuje aktuálne okolo tritisíc občanov SR vracajúcich sa zo zahraničia. V centre zostanú len do doby potvrdenia výsledku testu, zvyšok povinnej 14-dňovej karantény môžu stráviť doma 아이폰 구글 드라이브 동영상 다운로드. „Z uvedeného dôvodu sú využívané všetky dostupné kapacity v správe jednotlivých rezortov, aby bol dopad na verejnosť čo najmenší. Povinnosť zotrvať v karanténnom centre majú občania len do času, kým je im potvrdený negatívny nález na prítomnosť COVID-19, následne im je umožnené stráviť zvyšok v domácej karanténe, ak takú možnosť majú.“ Karanténne centrum ministerstva vnútra, ktoré sa nachádza v piešťanskom hoteli Signál má kapacity pre približne 80 navrátilcov. Ich dopravu zabezpečuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitosti SR, repatriovaní občania priamo z autobusov vystupujú do zariadenia.

Podľa informácií z facebooku, do Signálu v stredu dorazila nová skupina.

 

Svoje ubytovacie prevádzky spoločnosti Horezza poskytol pre potreby karantény aj rezort obrany. „V hoteloch Granit Piešťany a v Tatranských Zruboch je ubytovaných zatiaľ takmer 180 občanov, ktorí sa na Slovensko vrátili z rôznych krajín. Dodržiavanie karanténnych opatrení je zabezpečené vojenskou políciou,“ uvádza sa v tlačovej správe ministerstva.

Podľa medializovaných informácií, ktoré priniesol napríklad portál http://www.trnava-live.sk/ svoje priestorové a odborné kapacity ponúka aj Adeli Medical Center v Piešťanoch. “K dispozícii je tak okamžite ubytovanie s kapacitou 250 stálych lôžok v 128 samostatných izbách s príslušenstvom, kapacita jedálne pre 190 ľudí a podľa možností i tím zdravotníckych pracovníkov,” uviedol konateľ spoločnosti Jozef Jaura. ADELI Medical Center disponuje viac ako 100 izbami. Celá budova centra je bezbariérová.

Pomocnú ruku pre ľudí, ktorí sa rozhodli stráviť čas v povinnej karanténe mimo svojich rodín, aby neohrozili svojich blízkych, podal aj Trnavský samosprávny kraj. „Ľuďom nachádzajúcich sa v povinnej karanténe Signál Piešťany sme z vlastných zdrojov poskytli deky, uteráky, čistiace prostriedky a, samozrejme, rúška,“ informovala župa na svojej facebookovej stránke.

-red- Ilustr. foto a zdroje: https://www.facebook.com/granithotels, Creative ihshtg media, trnava-vuc.sk, piestany.sk, www.mosr.sk, www.minv.sk

REKLAMA