Connect with us

Aktuality

Mestá pomáhajú seniorom s nákupmi. Piešťany sa pridávajú tiež

Published

on

Reklama
Reklama

Mestá a obce sa snažia pomôcť svojim obyvateľom ako vedia. Vo viacerých obciach regiónu pomáhali samosprávy ľuďom vybaviť sa rúškami, ale poskytujú odkázaným ľuďom, najmä seniorom s pomocou s nákupmi.

Trnavský samosprávny kraj zverejnil vo štvrtok 26. marca informácie o špeciálnych linkách zriadených v mestách, vďaka ktorým si môžu seniori, ohrozené skupiny a ľudia v karanténe objednať potraviny, drogériu a lieky. Z regiónu takúto službu poskytuje Mesto Leopoldov, kde sa môžete kontaktovať prostredníctvom e-mailovej adresy senior@leopoldov.sk a telefónneho čísla 0911903705. Vo Vrbovom môžu seniori požiadať o pomoc na telefónnych číslach 033/735 06 17, 0905 666 802 počas pracovných dní od 7:30 do 13:30 h.  Kraj mieni databázu informácií o tento pomoci postupne rozširovať.

Od dnes sa pridávajú aj Piešťany

Piešťanská radnica zverejnila 17. marca výzvu, aby sa prihlásili dobrovoľníci ochotní pomôcť zabezpečiť potreby seniorov. Včera primátor na brífingu informoval, že dnes by už mohli zrealizovať prvé nákupy. Prioritne majú starým ľuďom podľa slov primátora pomôcť príbuzní, či susedia. Služba, ktorú zabezpečuje samospráva je určená pre ľudí, ktorým naozaj nemá kto pomôcť.

Nahlasovanie seniorov, ktorí potrebujú pomoc je možné na telefónnom  čísle 0948 987 950 v pracovných dňoch v čase od 9.00 h do 11.00 h alebo e-mailom dobrovolnici@piestany.sk.  Nahlásiť treba meno, priezvisko, adresu (seniora), tel. kontakt, príp. kontakt na blízku osobu (rodinu, susedov…), informáciu, či je v karanténe a upresniť, o akú pomoc má záujem: rúško, základný nákup do 15 eur, vyzdvihnutie liekov z lekárne, donášku obeda.

Reklama

Seniori si majú pripraviť nákupný zoznam a peniaze v hotovosti. Tašku na nákup podľa radnice zakúpi dobrovoľník. Dobrovoľníci sa preukážu potvrdením z MsÚ, že sú oprávnení vykonávať dobrovoľnícku činnosť, pričom nevstupujú do bytu.

Pri vzájomnom kontakte je potrebné, aby seniori používali  rúško, či šatku, prípadne aj  rukavice. Dobrovoľníci budú v prípade potreby zabezpečovať aj donášku stravy – obedov. Viac informácií nájdete na webovej stránke Mesta Piešťany. 

Podľa slov primátora Petra Jančoviča je dobrovoľníkov prihlásených momentálne 59. Samospráva s nimi uzavrela dobrovoľnícke zmluvy. Vo veľkej miere ide o ľudí zo Slovenského Červeného kríža.

-red- Zdroj: TTSK, Mesto Piešťany

Populárne články