Connect with us

Aktuality

Primátor sa stretol so zdravotníkmi, avizoval aj zasadnutie okresného krízového štábu

Published

on

Reklama
Reklama

Primátor mesta sa tento týždeň stretol so zástupcami piešťanských zdravotníckych zariadení. Na stretnutí podľa neho zvažovali možnosti „pomoci zdola“ v súčasnej mimoriadnej situácii. Informoval o tom na svojom brífingu v stredu 25. marca. Avizoval tiež chystané zasadnutie krízového štábu na úrovni okresu Piešťany v súvislosti s opatreniami na ochranu pred koronavírusom. „Veľký“ krízový štáb sa mal konať dnes, jeho program neupresnil.

Peter Jančovič na svojom online brífingu okrem iného spomenul, že sa v utorok 24. marca stretol so zástupcami väčších zdravotníckych zariadení v meste, konkrétne Nemocnice Alexandra Wintera, Adeli Medical Centra, Národného ústavu reumatických chorôb, hotela Granit a Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany za účasti zástupcov Okresného úradu. Dôvodom stretnutia podľa neho bola možnosť zlepšenia zdravotnej starostlivosti smerom zdola nahor.

„Z tohto rokovania, ktoré bolo veľmi produktívne, sme sa zišli s tým, že takéto stretnutia ešte budú a hovorili sme o rôznych scenároch nastavenia zdravotnej starostlivosti. Ak by došlo k tomu, že sa množstvo pacientov v okrese bude zväčšovať, zdravotné kapacity jednotlivých fakultných a krajských nemocníc nemusia postačovať, preto chceme vyvinúť takúto iniciatívu zdola a hovoriť o možnostiach, ktoré sú v našich zariadeniach, pretože mesto Piešťany sú mestom zdravotníctva a mestom, kde vieme poskytnúť pre našich občanov zdravotnícku pomoc a navzájom si pomáhať,“ uviedol. Okrem toho hovoril o vzájomnej spolupráci a o tom, čo zdravotníkom chýba aj so zástupcami špecializovaných lekárov, obvodných lekárov a pediatrov.

Reklama

V približne polhodinovom brífingu Peter Jančovič avizoval aj zasadnutie krízového štábu na úrovni Okresného úrad Piešťany, ktoré by sa malo uskutočniť dnes. O informácie k jeho programu sme požiadali aj zástupcov odboru krízového riadenia Okresného úradu Piešťany, v prípade ich vyjadrenia budeme článok aktualizovať.

-red- Ilustračné foto: archív PNky, PIC Piešťany, zdroj: Mesto Piešťany

 

Populárne články