REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Slušné Slovensko prišlo v piatok 16. marca na piešťanské Námestie slobody podporiť viac ako 500 ľudí. Oproti predošlým zhromaždeniam sa ich počet opäť zvýšil. Ľudia tak  vyjadrili svoj názor na udalosti predošlých dní na slovenskej politickej scéne, avšak prioritou stretnutie bola stále spomienka na zavraždených Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú i požiadavka dôsledného vyšetrenia ich násilnej smrti 가십걸 시즌1 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Predošlé piatky sa uskutočnila len tichá spomienka. Tento raz organizátori pozvali aj viacerých hostí, aby sa prihovorili zhromaždeniu. Na pódium tak vystúpila učiteľka z piešťanského gymnázia  Ľubica Weismannová Synaková, mladá architektka a laureátka ceny Most 2015 Lívia Gažová, cestovateľ Lukáš Osvald, novinár Denníka N Andrej Sarvaš a tesne pred zhromaždením požiadal organizátorov o možnosť postaviť sa na pódium a prehovoriť tiež výtvarník Peter Kalmus, ktorý je okrem umeleckej tvorby známy tiež tým, že sa snažil pred štyrmi rokmi získať dosť podpisov, aby mohol kandidovať za prezidenta Slovenskej republiky, ale aj tým, že spolu s Ľubošom Lorezom obliali farbou bustu Vasila Biľaka 괌 지도 다운로드.

Organizátori zhromaždenia, ktorých na pódiu zastupovala Mária Zelenayová hneď v úvode zdôraznili, že sa nehlásia k žiadnej politickej strane a stoja na námestí hlavne preto, čo sa deje a pre to, že nesmieme dovoliť, aby to, čo sa stalo a to, čo sa deje, pretrvávalo. „Výmena rolí neznamená zmenu politiky. Stále žiadame rovnaké nezávislé vyšetrenie brutálnej vraždy dvoch mladých ľudí. Nesmieme dovoliť, aby sa znovu skutok nestal 신나는 힙합 다운로드. Nesmieme dovoliť, aby vo vedení vyšetrovania zostávali ľudia, ktorí majú priame, alebo nepriame spojenie s hlavnými podozrivými z vraždy Jána a Martiny. Tri týždne, sú to už tri týždne od brutálnej vraždy. Nič. Stále nič nenasvedčuje tomu, že sa veci pohnú. Zároveň nesmieme zabudnúť na všetko čo za posledné týždne vyplávalo na povrch,“ povedala Mária Zelenayová. 

Architektka Lívia Gažová, ktorá je držiteľkou ocenenia Most 2015 od Rady mládeže Slovenska, ale aj Ceny primátora za kultúrny počin roka 2016, hovorila o svojom rozhodovaní z pred dvoch rokov, či sa vrátiť po štúdiu späť na Slovensko, alebo ísť inde for you. Rozhodla sa vrátiť, ale vie porovnávať a vidí kam bola naša krajina a ľudia privedení do akého stavu a apatie. „Dnes, ale vidím niečo osviežujúce – ľudí na zhromaždeniach po celom Slovensku i v zahraničí, ako konečne bojujeme za hodnoty, o ktorých som si myslela, že sa už museli vytratiť. Za čestnosť, záujem, odvahu, rešpekt, dôstojnosť, za schopnosť počúvať. Za podporu médií,transparentnosť, pravdu,“ vyjadrila nádej vo svojom príhovore L vst 다운로드. Gažová. Premiérovi odkázala, že nielen prezident môže byť kľudný keďže R. Fico nikam neodchádza, ale i on sám, keďže ani my nikam neodchádzame a chceme byť aktívnymi občanmi tejto krajiny.

Počas vystúpenia Petra Kalmusa padali najostrejšie slová smerom k Robertovi Ficovi a ľuďom okolo neho na najvyšších postoch. Potom čo hovoril o Márii Troškovej ako prostitútke ozvali sa hrubšie výrazy ako reakcia na jej adresu aj z davu 50가지 그림자. Organizátori tak museli vyzvať účastníkov, aby svoj hnev neventilovali takýmto spôsobom, ale radšej štrnganím kľúčmi. P. Kalmus vyzýval k referendu a predčasným voľbám.

Peter Kalmus

Na záver sa na pódium postavil novinár a zakladateľ OZ Čierne diery, ktoré sa venuje záchrane pamiatok, Andrej Sarvaš windows 10 소프트웨어 다운로드. Podľa jeho slov to  vôbec neplánoval vystúpiť, nemám to rád a vôbec nevie rečniť avšak úprimne ho nahnevalo, keď   sa dozvedel, koľko ľudí oslovili organizátori s prosbou o vystúpenie a oni odmietli. „Toto je jeden z dôvodov, prečo sme sa dnes dostali tam, kde sme. Aj v tomto meste, aj v tomto štáte celkovo. Sme akosi a priori vyľakaní a bojazliví a za čo len minimálne výhody sme toho ochotní obetovať neprimerane veľa 영화 만들기 다운로드. Hnev dáme najavo leda tak v krčme alebo na Facebooku. Ideálne anonymne. Až dvaja chladnokrvne zavraždení mladí ľudia pohnú spoločnosťou, a to je hocičo, len nie zdravá miera. Je jasné, že zmeny, ktoré sa aktuálne dejú v politike, nič neriešia. Ale ja tu teraz nebudem vyzývať na predčasné voľby. Z pozície novinára mi to neprináleží a z pozície občana mám podľa mňa naliehavejšiu výzvu 자소서 다운로드. Tá znie úplne jednoducho – starajte sa o to, čo sa deje okolo vás. Bojujte za to, čo vás trápi. Nenechajte sa odbiť prvou prekážkou. A robte to aj v malom, v úplne malom,“ vyzval A. Sarvaš (celý jeho príspevok nájdete tu) 라이너스의 담요 다운로드.

Ďalšie zhromaždenie by sa malo na Námestí slobody uskutočniť opäť o týždeň o 17:00 h.

Text a foto: T. Hudovič

REKLAMA