Connect with us

Aktuality

Za nahlásením bomby na súde stojí žena z obce Banka. Hrozí jej päť rokov

Published

on

Reklama

Trnavskí policajti vypátrali podozrivého z nahlásenia bomby na súde. Spolu s ním obvinili aj objednávateľku tohto činu, 35 ročnú Simonu z obce Banka.

Reklama

2. apríla v ranných hodinách nahlásil neznámy muž na tiesňovú linku 112, že na Okresnom súde v Trnave sa nachádza bomba.  V dôsledku tohto oznámenia polícia prijala potrebné bezpečnostné opatrenia. Musela byť uzatvorená budova okresného súdu, všetci zamestnanci, ako aj verejnosť boli evakuovaní a vo všetkých priestoroch polícia vykonala pyrotechnickú prehliadku. Tá bola ukončená s negatívnym výsledkom, teda žiadna bomba a ani iný výbušný alebo nástražný systém nájdený nebol.  V dôsledku konania neznámeho páchateľa došlo k zmareniu, resp. presunutiu niekoľkých pojednávaní.

„Od momentu nahlásenia bomby na prípade veľmi intenzívne pracovala operatíva kriminálnej polície a vyšetrovatelia. Viacero policajtov získavalo informácie, ktoré by viedli k odhaleniu páchateľa a zhromažďovalo dôkazy pre procesné konanie. Stopy postupne viedli policajtov ku konkrétnym podozrivým osobám.  V pondelok (3.6.) v ranných hodinách vykonali policajti na základe príkazu súdu, za pomoci pohotovostného policajného útvaru, domovú prehliadku  v jednom z bytov ubytovne v Chtelnici. Počas nej bol, okrem iných dôkazov, zaistený aj lístok s pokynmi na nahlásenie bomby a zadržaný podozrivý muž. Následne polícia zadržala aj ženu, ktorá ho na skutok mala naviesť. Motívom konania bolo odročenie trestnej veci jej druha,“ informovala Martina Kredatusová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Reklama

Na základe získaných dôkazov obvinil vyšetrovateľ trnavskej kriminálnej polície 31 ročného Romana z Trnavy a 35 ročnú Simonu z Banky z prečinu šírenia poplašnej správy. Obvineným hrozí odňatie slobody na jeden až päť rokov.

Zdroj: KR PZ v Trnave

Populárne články