Connect with us

Aktuality

Životunebezpečná Červená veža, len pár metrov od turistického chodníka

Published

on

Reklama
Reklama

Bývalá reštaurácia a rozhľadňa Červená veža už roky chátra. Aktuálne je pri nej veľká diera, ktorá vznikla prepadnutím časti objektu do pivnice, len pár metrov od turistického chodníka s modrou značkou. Turisti pri prechode okolo len neveriacky krútia hlavou.

Podľa fotografií, ktoré sme dostali od nášho čitateľa, sa diera zväčšuje každým rokom. Miesto, ktoré sa prepadlo, si niekto pretvoril na prírodnú posilňovňu. Svedčí o tom hrazda na stene. Očitý svedok tvrdí, že zo stavby padajú tehly a práve tie spôsobili prepadnutie betónového prekrytia do pivnice. Objekt nie je nijako zabezpečený ani osvetlený. Voľne sa okolo neho pohybujú deti z domov na Červenej veži i turisti. Nebezpečný môže byť predovšetkým večer a v noci, keď poriadne nevidíte kam kráčate.

Stavba a pozemky okolo podľa katastra nehnuteľností partia piešťanskej spoločnosti WM Consulting & Communication, s.r.o. Tá v Piešťanoch vystriedala už viacero adries a aktuálne sídli na Žilinskej ulici 130. Jediným spoločníkom firmy je akciovka IFF spoločnosť, ktorá sídli na rovnakej adrese. Konateľom spoločnosti je Peter Bakoš.

Odpoveď od vlastníka sme nedostali

Snažili sme sa skontaktovať so zodpovednými osobami  vo firme telefonicky prostredníctvom verejne dostupného čísla a zistiť, ako mienia stavbu zabezpečiť. Hovor zodvihla pani, ktorá sa k Červenej veži nevedela vyjadriť. Povedala, že náš odkaz odovzdá kompetentným s tým, že sa ozvú. Keďže sa nikto neozval, volali sme na číslo opäť. Dozvedeli sme sa, že zamestnankyňa odovzdala náš kontakt sekretárke a viac nevie povedať.

Reklama

Firma WM Consulting & Communication, s.r.o. mala podľa obchodného registra kedysi obchodné meno hotel Magnólia a roku 2016 sa zlúčila so spoločnosťou Červená veža s.r.o..  Podľa registra sa venuje množstvu činností. Od maloobchodu so spotrebným tovarom, cez sprostredkovateľskú činnosť, prevádzku učňovského strediska, ubytovacie služby, prevádzkovanie cestovnej kancelárie až po mimosúdne vymáhanie pohľadávok.  

Na internete sú dohľadateľné súdne rozhodnutia, podľa ktorých spoločnosť WM Consulting & Communication zastúpená Advokátskou kanceláriou Roman Kvasnica a partneri s. r. o. vymáhala pohľadávky, ktoré získala od Slovenskej sporiteľne.  Budova, kde sídli firma vlastniaca stavbu na Červenej veži, patrí Advokátskej kancelárii Roman Kvasnica a partneri.

Podľa obchodného registra je konateľ spoločnosti WM Consulting & Communication Peter Bakoš tiež podpredsedom predstavenstva spoločnosti WINTER média, a.s., ktorá je vydavateľom novín Piešťanský týždeň.

Obec o nebezpečnej diere pri stavbe nevedela

Podľa starostky obce Banka Tatiany Julinyovej  je stav objektu predovšetkým záležitosťou vlastníka. Obec nemala informácie v akom stave je a konať vraj môže, až keď dostane podnet.

Aktualizácia 7.6.2019 10:30 h

Po publikovaní článku sa prostredníctvom komentára na sociálnej sieti ozval pán Andrej Vičan: „Nedá mi nereagovať na tento článok, hoc tak nerobievam. Tu naozaj v tomto tvojom článku zavádzaš ľudí. Ako vieš, nie som novinár ani nič podobné, preto moja foto nie je moc kvalitná. Osobne som bol pri tom, keď tú dieru zakrývali a bolo to pred viac ako týždňom (28/5/2019) a nie ako píšeš, že diera sa stále zväčšuje…“ Priložil fotografiu.

So zástupcami firmy  sa redakcia snažila telefonicky kontaktovať 27/5/2019 z tohoto dátum sú aj fotografie v článku. Redakcia má k dispozícii tiež fotografie od čitateľa, ktoré preukazujú, že prvá prepadnutá časť bola na mieste už auguste 2018.

24/8/2018

23/5/2019

-th-

Populárne články