Connect with us

Aktuality

Z Odeváku nový hotel, vedenie plánuje aj oživenie lokality

Published

on

Reklama

Začiatkom tohto týždňa  otvorili v priestoroch bývalého rekreačného zariadenia a hotela Odevák na Banke nový trojhviezdičkový komplex s názvom Harmonia. Jeho súčasťou je aj ďalšia budova, ktorá dostala názov hotel Allegro. Riaditeľ hotela Juraj Šumichrast chce nadviazať na históriu tejto oblasti a zároveň plánuje založiť občianske združenie, ktoré by sa podieľalo na jej oživení.

2010-08-09 08.13.11

Reklama

„Dúfam, že sa mi podarí nadviazať na svoje kontakty, a tiež na klientelu, ktorá zariadenie navštevovala,“ hovorí riaditeľ. Nový šéf má skúsenosti s hotelovými službami prakticky „od kolísky“, pretože ako dieťa býval v hoteli, ktorý viedol jeho otec. Okrem vzdelania v odbore, pracoval dlhodobo v cestovnom ruchu. „Od roku 1995 som viedol cestovnú kanceláriu, kde sme vozili na Slovensko klientov do všetkých kúpeľov.“ Naposledy pôsobil v Taliansku a štyri roky aj v diplomatických službách. Hotel by sa mal zamerať napríklad na wellnes pobyty a v pláne má tiež kongresový turizmus.

IMG_4455

Reklama

Juraj Šumichrast (vpravo) s kronikou Odeváku

Chcel by tiež osloviť ďalších kolegov hoteliérov na spoluprácu a založiť občianske združenie „Za zdravím do Piešťan“, ktoré by sa malo venovať rozvoju celej oblasti  –  Banka, Sĺňava. Myslí si, že lokálni politici by mali zmeniť postoj k cestovnému ruchu . „Zdá sa mi, že majú plné ruky práce a cestovný ruch berú len ako taký prívesok. Piešťany ale tým, že tu zanikli veľké firmy, nemajú inú možnosť  rozvoja.“ Po založení plánuje aj vstup združenia do Rezortu Piešťany.

IMG_4394

Pondelkového slávnostného otvorenia sa zúčastnili približne tri desiatky pozvaných hostí a jeho súčasťou bolo aj vystúpenie tanečníkov zo súboru Slnečnica.

IMG_4449 IMG_4438IMG_4406IMG_4470

(ad)

Populárne články