Connect with us

Aktuality

Rezort Piešťany opustili traja členovia, jeden sa chce pridať

Published

on

Reklama
Reklama

V polovici februára sa uskutočnilo valné zhromaždenie oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany na žiadosť dozornej rady, po ktorom je jasné, že počet jej členov sa znížil o troch a jeden nový  subjekt má záujem vstúpiť do organizácie.

cyklisti piestany

Obec Banka požiadala o ukončenie členstva v Rezorte písomnou formou. Členstvo hotelu Sandor Pavillon a občianskemu združeniu Piešťany For You zaniklo, podľa informácie od riaditeľa OOCR Štefana Šišku,  na základe stanov pre neuhradenie členského príspevku za rok 2014. Na valnom zhromaždení členovia akceptovali prihlášku nového člena, ktorým je Hotel Harmónia (bývalý Odevák) z Banky. Podľa našich informácií však zástupcovia hotela, ešte zvažujú založenie občianskeho združenia, ktoré by spájalo viacero subjektov pri Sĺňave a to by sa uchádzalo o členstvo v Rezorte. Týmto spôsobom by si dokázali spojené subjekty znížiť platby a na členský poplatok 1000 eur ročne sa poskladať. Na podobnom princípe fungovalo OZ Piešťany For You.

Rezort Piešťany tak momentálne tvoria Mesto Piešťany, obec Moravany nad Váhom, Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a.s., Hotel Máj –  ESPA LINE, spol. s r.o., Hotel Park – MERK REALITY a.s., Fakulta cestovného ruchu Goethe UNI a Horezza, a.s.

Reklama

K zmenám by malo prísť v dohľadnej dobe aj v orgánoch OOCR. Primátor Miloš Tamajka, ktorý pôsobil v dozornej rade, požiadal 11. februára o uvoľnenie z funkcie písomnou formou. Jeho nástupcu by malo schváliť piešťanské mestské zastupiteľstvo a následne valné zhromaždenie.

Valné zhromaždenie schválilo na svojom februárovom stretnutí plán aktivít na rok 2015, ktorý je potrebný pre žiadosť o dotáciu z ministerstva dopravy na základe zákona o cestovnom ruchu. Zákon hovorí, že plán aktivít má byť schválený do 31. decembra predošlého roka,   podľa riaditeľa Rezortu Štefana Šišku by tento nesúlad v termínoch nemal ohroziť pridelenie dotácie.

Rezort Piešťany v tomto roku investuje prostriedky do marketingu a propagácie, tvorba produktu, infraštruktúry, konkrétne do značenia cyklotrás v okolí Piešťan a taktiež do vzdelávacích aktivít. Nevyčerpané prostriedky v sume 7500 eur z minulého roka sa rozhodli členovia Rezortu investovať na rozšírenie aktivít v blízkosti streetworkoutového ihriska pri Krajinskom moste.

-th- Ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články