Connect with us

Aktuality

Z 39 kontrolovaných mladistvých a detí nafúkalo 12

Published

on

Reklama
Reklama

Policajti si opäť preverili cez prázdniny deti a mládež. Minulý týždeň v piatok, 2. 8. prešli policajti niekoľko prevádzok a verejných priestranstiev v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany.

„V čase akcie od 20.00 h do polnoci skontrolovali 39 osôb, z toho bolo 35 mladistvých a 4 maloleté osoby. Pozitívnu dychovú skúšku na alkohol malo 10 mladistvých a 2 deti. Najvyššiu nameranú hodnotu mala 17 ročná dievčina z mesta Trnava, ktorej policajti namerali v dychu 0,60 mg/l alkoholu, čo je 1,24 promile. Všetky priestupky policajti zadokumentovali a budú zaslané na ďalšie konanie obciam a mestám v mieste trvalého bydliska priestupcov,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

V zmysle zákona deti do 15 rokov a osoby mladistvé do 18 rokov nesmú požívať alkoholické nápoje alebo iné návykové látky a sú povinné podrobiť sa vyšetreniu. Zároveň zákon stanovuje, že deti do 15 rokov sa nesmú zdržiavať bez dozoru svojich zákonných zástupcov po 21.00 hodine na verejne prístupných miestach, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje.
TS KR PZ v Trnave

Reklama

Populárne články