Connect with us

Aktuality

Požiar v Maduniciach ničil strechy domov. Podľa hasičov zaň môže nedbalosť a neopatrnosť

Published

on

Reklama

V pondelok 5. augusta popoludní horeli strechy dvoch rodinných domov v Maduniciach. Majiteľke jedného z nich prišlo nevoľno, kým prišla záchranka, starali sa o ňu hasiči. Polícia informovala, že k vzniku požiaru došlo pri nelegálnom pálení alkoholu.

Reklama

 

„Dňa 05. augusta 2019 krátko pred 15.00 hod. bol ohlásený požiar strechy rodinného domu v obci Madunice (okres Hlohovec). V čase ohlásenia udalosti sa dve cisterny (z Hlohovca a z Piešťan) nachádzali v obci Drahovce na požiari trávy, ktoré dorazili k miestu požiaru do päť minút. Po príjazde bolo zistené že sa jedná o rozsiahly požiar striech dvoch rodinných domov. Veliteľ zásahu si vyžiadal ďalšie hasičské jednotky a zahájil súčasný prieskum oboch domov,“ informoval o priebehu udalosti Martin Krajčovič z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.

Reklama

 

Hasiči nasadili na oba domy  C prúdy vody a priebežne ochladzovali tretí susedný dom. Na mieste udalosti sa začali sústreďovať ďalšie hasičské jednotky, ktoré boli zapojené do hasenia a zabezpečenie dodávky vody.  „Výšková technika z Trnavy bola počas jazdy k udalosti odvolaná. Počas udalosti sa majiteľke z jedného domu zasiahnutého požiarom urobilo nevoľno. Na miesto bola povolaná záchranná zdravotná služba a do jej príchodu bola osoba v opatere príslušníkov HaZZ,“ povedal M. Krajčovič.

Na mieste udalosti zasahovali hasiči z Hlohovca, Piešťan, Trnavy a dobrovoľné hasičské zbory obcí Madunice, Drahovce, Veľké Kostoľany a Vrbové. Spolu bolo na zásah nasadených 25 hasičov a 9 kusov hasičskej techniky. Príčina vzniku požiaru je podľa hasičov nedbalosť a neopatrnosť fyzickej osoby. Škoda na majetku bola predbežne stanovená na 110.000,- €.

Polícia vyšetruje požiar v Maduniciach ako prečin všeobecného ohrozenia. „Podľa prvotných zistení k požiaru došlo tak, že podozrivý muž varil v prístavbe k rodinnému domu marhuľový kvas. Kotol, pod ktorým horel oheň, nechal bez dozoru a za ten čas, pravdepodobne v dolnej časti, vypadla rúra ústiaca do komína. Požiar sa rozšíril na strop a strechu prístavby a následne aj na susedný obývaný dom. Polícia začala trestné stíhanie a vykonáva potrebné procesné úkony. Za takýto skutok je v zmysle zákona možné uložiť odňatie slobody na dva až päť rokov,“ informovala Martina Kredatusová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Okolnosti súvisiace s nelegálnou výrobou alkoholu preveruje finančná správa.

-red- Zdroj a foto: HaZZ, PZ SR

Populárne články