Úvod Aktuality Winterovu sochu odhalia 11. mája. Podujatia k výročiu odštartujú o deň skôr

Winterovu sochu odhalia 11. mája. Podujatia k výročiu odštartujú o deň skôr

REKLAMA
Esesko

Po štyroch rokoch neúnavnej práce vyvrcholí v dňoch 10. a 11. mája 2019 projekt občianskeho združenia ProWinter, ktorého cieľom bolo vyhotovenie bronzovej sochy Ľudovíta Wintera, vizionára a budovateľa piešťanských kúpeľov Mamme game collection. Hlavnou udalosťou dvojdňového slávnostného programu bude ceremoniál odhalenia sochy v sobotu 11. mája o 14.00 hodine na Kolonádovom moste v Piešťanoch, za účasti členov rodiny Winterovcov 파이썬 강좌 다운로드.

“Pre ďalšie generácie bude táto socha slúžiť nielen ako pripomienka výnimočného života a odkazu Ľudovíta Wintera, ale aj ako inšpirácia pre nás všetkých, že tvrdou prácou, zanietenosťou a oddanosťou je možné dosiahnuť nevšedné výsledky,” hovorí Katarína Hallová z o.z Download copytrans control center. ProWinter.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Autorom sochy je akademický sochár Mgr. arch. Roman Hrčka, ktorý už v minulosti pre Piešťany vytvoril niekoľko umeleckých diel Download customs law. Z nich najvýznamnejším je busta Eugena Suchoňa. Bronzová socha Ľudovíta Wintera sediaceho na lavičke bude umiestnená na južnej strane Kolonádového mosta Square's Dream.

Pripravené sú dva dni plné kultúry

Dvojdňový program slávnostného odhalenia sochy je výsledkom spolupráce občianskeho združenia s Mestom Piešťany, OOCR Rezort Piešťany a Slovenskými liečebnými kúpeľmi Piešťany Ebs DakyuPrime download. Piatkové podujatie sa bude konať v Dome umenia, kde je naplánované premietanie filmu Optimista, za účasti režiséra Dušana Trančíka a koncert kapely Preßburger Klezmer Band 인피니티 워 고화질 다운로드. Sprievodným podujatím bude výstava o živote a diele Ľudovíta Wintera inštalovaná vo foyer Domu umenia.

Program bude pokračovať v sobotu popoludní na Kolonádovom moste inauguráciou príležitostnej poštovej pečiatky a následne slávnostným odhalením sochy Ľudovíta Wintera Cherry Master 1991 download. Po skončení ceremoniálu sa návštevníci presunú do Hudobného pavilónu v Mestskom parku, kde si vychutnajú hudobné vystúpenia Funny Fellows, Music Art Orchestra s Janou Hubinskou a vokálnej skupiny Fragile Story Box Bible. Počas celého popoludňajšieho programu bude mať verejnosť voľný vstup do expozície Balneologického múzea Imricha Wintera v Piešťanoch. V parku pred múzeom bude inštalovaná výstava historických fotografií Winterovci a Piešťany 헤르미온느 다운로드. Súčasťou programu v Mestskom parku budú aj stánky s kulinárskymi lahôdkami od Regal Burger, Šuhajíci pri panvici, Bubble Waffle, Guden Guden, Zuckmann Villa a Espresso pod Lipou. Vstup na všetky podujatia je zdarma.

ProWinter, o.z. vzniklo v roku 2011 s cieľom šíriť myšlienku o živote a diele rodiny Winterovcov a ich prínose pre mesto Piešťany. Projekt Socha Ľudovíta Wintera v Piešťanoch bol oficiálne spustený verejnou zbierkou v roku 2014. Počas svojho pôsobenia sa členovia združenia spolupodieľali na vydaní dvojjazyčnej publikácie Spomienky na Piešťany, v spolupráci so Slovenskou chránenou dielňou Piešťany vydali kalendár Odrazy histórie v súčasnosti, v rámci filmového festivalu Cinematik premietli film Optimista, a každoročne prispievali k vianočnej nálade svojim stánkom na Piešťanských vianočných trhoch. Vďaka podpore jednotlivcov a podnikateľských subjektov z Piešťan sa im do konca roku 2018 podarilo vyzbierať všetky finančné prostriedky potrebné na dokončenie sochy Ľudovíta Wintera.

TS

REKLAMA