Connect with us

Aktuality

Výstavbu piešťanského Auparku rieši polícia, poškodení sú subdodávatelia

Published

on

Reklama
Reklama

Výstavba piešťanského Auparku má podobnú dohru ako kauza pri stavbe diaľnic, v ktorej figuroval Váhostav a pohľadávky nevyplatené subdodávateľom. Obchodné centrum vyrástlo pod patronátom developerov z firmy HB Reavis Slovakia, v rokoch 2008 – 2010 a náklady presahovali 25 miliónov eur. Niektorí zo stavbárov, ktorí budovu pomáhali realizovať, ani po viac ako šiestich rokoch od jej otvorenia nedostali za svoju prácu zaplatené. Firma VESSTAV z Topoľčian stojaca za realizáciou stavby zanikla ešte v roku 2014 a nevyplatené peniaze tak rieši polícia ako zločin zvýhodňovania veriteľa. 

„Spoločnosť VESSTAV bola naším dodávateľom pri výstavbe piešťanského Auparku, avšak v zmysle nášho vzájomného kontraktu voči tejto firme nemáme žiadne neuhradené záväzky. Pokiaľ ide o veriteľov Vesstavu, s tými nemáme žiadny zmluvný vzťah,“ reagovala pre portál Aktuality.sk v tejto súvislosti marketingová manažérka HB Reavis Želmíra Zelenayová.

Portál Aktuality.sk informoval, že polícia rieši práve ľudí stojacich za spoločnosťou VESSTAV, ktorá zostala stavebníkom dlžná nemalé peniaze. Ešte v roku 2014 ju vymazali z obchodného registra a pre nedostatok majetku spoločnosti bolo zastavené aj konkurzné konanie. Jej bývalý konateľ Vladimír V. bol právoplatne odsúdený za neodvedenie daní a poistného, pričom ešte v roku 2013 po ňom pátrala polícia kvôli nenastúpeniu do výkonu trestu. Objasňovanie takýchto zločinov býva veľmi komplikované, pretože hospodárske skutkové podstaty sú veľmi sofistikované a náročné na dokazovanie aj z hľadiska vedomostí policajtov a kvality znaleckých posudkov. Bližšie informácie o kauze momentálne polícia nechce kvôli prebiehajúcemu vyšetrovaniu poskytovať. Aj v prípade, že by bola vina páchateľom nakoniec dokázaná, nebude nijako zaručené vyrovnanie dlhov.

-lt/Zdroj: Aktuality.sk, sk.wikipedia.org/Foto: archív-

Reklama

Populárne články