Úvod Koktail Elektárňu Piešťany čaká energetická konferencia, bude o úspore na komunálnej úrovni

Elektárňu Piešťany čaká energetická konferencia, bude o úspore na komunálnej úrovni

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Pre úspory energie, financií a ochranu životného prostredia môžeme urobiť veľa aj na úrovni správy budov, obcí a miest. Niekoľko úspešných príkladov predstavia viacerí odborníci na konferencii s názvom „Na energiu s rozumom“, ktorú organizuje Nadácia Ekopolis, CEEV Živica a ZSE, v utorok 17 linux mint 다운로드. mája 2016. Účasť na podujatí, ktoré sa bude konať v Elektrárni Piešťany od 13:00 do 16:40, je bezplatná. 

Konferencia_pozvanka s programom_resizePríkladom energeticky úspešného mesta sú Litoměřice windows server 2012 r2 language pack. Samospráva všestranne podporuje využívanie obnoviteľných zdrojov energie obyvateľmi mesta a realizuje opatrenia na úspory energie. Ušetrené prostriedky prerozdeľuje v dobre nastavenom mestskom fonde, ktorého časť slúži na podporu ďalších úsporných opatrení 탐식의 재림 다운로드. Koordináciu aktivít zabezpečuje energetický manažér, mesto Litoměřice túto stálu funkciu zaviedlo v roku 2011. V roku 2014 mestečko s asi 25 tisíc obyvateľmi ušetrilo asi 2,5 milióna českých korún (viac než 90 tisíc eur), no v roku v roku 2030 to má byť až na 8,5 milióna korún (viac než 300 tisíc eur) Jaehan Foreigner.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Úroveň administratívnej budovy zastúpi sídlo českej organizácie Nadace Partnerství. Tá prevádzkuje unikátny pasívny dom so zelenou strechou a verejne prístupnou vzdelávacou záhradou Download Coding Scratch. Vznikol rekonštrukciou budovy starej viac než 200 rokov do pasívneho štandardu, ku ktorej bola pristavaná nová budova, už ako energeticky pasíva stavba, každá o ploche asi 1000 m2 윈도우 사파리 다운로드.

„V budove priebežne monitorujú spotrebu energií, vody a výrobu tepla a elektrické energie. Vzdelávacie centrum v správe nadácie poskytuje kancelárske a konferenčné priestory, priľahlá záhrada slúži verejnosti na atraktívne environmentálne vzdelávanie a hry 태양은 없다 다운로드. Táto výnimočná stavba získala Cenu ministra životného prostredia v súťaži Stavba roku 2013,“ uvádza Štefan Jančo, programový manažér Nadácie Ekopolis Emmanuelle.

Aj slovenské prostredie sa môže pochváliť jedinečnými stavbami, hoci menších rozmerov. Výnimočné sú aj využitím prírodných stavebných a izolačných materiálov, napríklad hliny a slamy, pri dosahovaní štandardov pre energeticky pasívne stavby 3d 커스텀 소녀. Zavádzanie nových techník a detailov v realizáciách pasívnych stavieb z prírodných materiálov na Slovensku vďaka odborníkom prináša vyššiu kvalitu a nižšie náklady multi-translation bible. Zaujímavosťou je Kupola v Hrubom Šúri, prvá stavba svojho druhu na svete. Realizátori ju postavili len zo slamených balov bez akejkoľvek inej podpornej konštrukcie. Celá energeticky efektívna budova, s vnútornou výškou v strede vyše 5 metrov, je vybudovaná výlučne z prírodných alebo recyklovaných materiálov.

Praktický rozmer pre zástupcov samospráv, škôl a správcov budov budú mať prezentácie o aktuálnej situácii v súvislosti s využívaním obnoviteľných zdrojov energie, osobitne solárnej energie a súvisiacich trendoch. Účastníci sa dozvedia aj o možnosti využitia komplexných energetických služieb v systéme EPC (Energy Performance Contracting), ktoré predstavuje ucelené riešenie a zmluvne zaručuje dosiahnutie úspor bez zaťaženia rozpočtov.
„Súčasťou podujatia bude aj prezentácia úspešného projektu v školskom prostredí. Fotovoltická elektráreň na streche Základnej školy v Devínskej Novej Vsi s inštalovaným výkonom 6 kW od roku 2014 efektívne prepája energetické a finančné úspory s vyučovaním žiakov,“ dopĺňa Štefan Jančo.

Na podujatie sa môžete prihlásiť do 13. mája 2016 vyplnením prihlášky: http://tinyurl.com/konferenciaenergia.

-Tlačová správa Nadácia Ekopolis/Foto: archív-

REKLAMA