Connect with us

Aktuality

Seniori opäť skrášľovali park, pridali sa aj úradníci zo služieb

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanský park dostal opäť nové kvetinové záhony na ďalšej brigáde, ktorej sa spoločne zúčastnili členovia AkSenu a Seniorského parlamentu. Tentoraz sa k nim včera, v utorok 10. mája, pridali aj administratívni pracovníci zo Služieb mesta Piešťany. Necelá dvadsiatka brigádnikov za dopoludnie vysadila asi 150 tieňomilných trvaliek, očistili múriky a lavičky odpočívadiel od machu.

IMG_1724Práce zastrešili Služby mesta Piešťany, ktoré poskytli odborné rady, ďalších pracovníkov, materiál aj drobné občerstvenie. Podľa záhradnej architektky Evy Wernerovej spoločne očistili múriky a lavičky dvoch odpočívadiel za kinom Fontána, zryľovali a upravili dva záhony po 15 m2 a vysadili v nich približne 150 kusov troch druhov tieňomilných trvaliek a nejaké skalničky. „Trvalky budú v priebehu roka postupne kvitnúť a v lete budú doplnené cibuľovinami ako napríklad tulipán či modrice,“ uviedla.

 

 

Reklama

IMG_1711Väčšie odpočívadlo si vzali na starosť seniori z AkSenu a Seniorského parlamentu, na menšom pracovala časť administratívnych pracovníkov SMP. Tí prácu v teréne celkom ocenili a podľa nepotvrdených informácií sa vraj dohodli sa s vedením, že budú brigádovať raz mesačne pravidelne. Na jednom z odpočívadiel už služby vymenili aj drevo lavičiek, oddychovať v parku sa tak bude znovu o čosi príjemnejšie.

IMG_1720

IMG_1731

IMG_1727IMG_1729IMG_1726

IMG_1717

IMG_1719IMG_1736

-ad-, foto v galérii: F. Debre

Populárne články