Connect with us

Aktuality

Vyšlo jesenné vydanie Revue Piešťany

Published

on

Reklama

Aktuálne číslo Revue Piešťany ponúka profil herečky Márie Kráľovičovej, venuje sa jubileu a úspechom Chirany, letným festivalom aj doteraz neznámej buste Ľudovita Wintera.

[singlepic id=34703 w=320 h=240 float=left]Milovníkov histórie Piešťan určite zaujme životný príbeh Júliusa Lampla, vydavateľa pohľadníc s motívom nášho mesta. Ak radi trávite svoje voľné chvíle v prírode, určite neprehliadnite článok o Vážke pásavej, ktorá sa hojne vyskytuje v našom bezprostrednom okolí, napriek tomu o tomto vzácnom druhu vieme iba veľmi málo. Obdivovateľov prírody tiež určite poteší článok venovaný výnimočnosti platanovej aleje pri Váhu.

Reklama

Na športových stranách Revue Piešťany si Štefan Gregorička všíma sté výročie založenia futbalového mužstva. Tento kolektívny šport sa u nás hral po prvýkrát už v roku 1912, keď Alojz Ferkodič priniesol do Piešťan prvú naozajstnú futbalovú loptu. A športu je venovaný aj rozhovor. Šéfredaktor štvrťročníka Kornel Duffek vyspovedal Mariána Vajdu, trénera tenisovej hviezdy Novaka Djokoviča..

Elektronickú verziu časopisu si môžete prečítať tu.

Reklama

-inf-

Populárne články