Connect with us

Aktuality

V Trnavskom kraji sa do štrajku zapojilo 83 % stredných škôl

Published

on

Reklama

Všetci žiaci a študenti navštevujúci piešťanské školy majú vo štvrtok 13. septembra voľno. Do školy musia ísť tí, ktorí chodia na Strednú odbornú školu vo Vrbovom a v Rakoviciach.

[singlepic id=34708 w=520 h=350 float=center]

Reklama

Iba dve stredné školy na území nášho okresu sa nepripojili k zajtrajšiemu štrajku školských odborov. Potvrdil to Patrik Velšic, hovorca Trnavského samosprávneho kraja (TTSK): „Z 52 stredných škôl, jednej jazykovej školy a piatich školských zariadení v  zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK sa do štrajku plánuje zapojiť 43 stredných škôl, čo je približne 83%.“ Dodal, že zatvorené zostanú všetky stredné školy na území Piešťan.

V deň štrajku  bude podľa jeho slov v  školách  iba  štrajkový výbor. Zamestnanci, ktorí sa nezapoja budú riadne pracovať alebo čerpať dovolenku. Žiaci však majú riaditeľské voľno a učitelia, ktorí neštrajkujú dostanú náhradnú prácu.

Reklama

V Piešťanskom okrese sa do štrajku zapojilo sedem stredných škôl. Vyučovať budú iba na SOŠ Vrbové a SOŠ Rakovice. Zatvorené tiež zostanú všetky základné školy v našom meste. Žiadne protestné zhromaždenie sa tu však podľa našich informácií neuskutoční.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články