Úvod Aktuality Výpredaj krajského majetku v Piešťanoch sa nekonal

Výpredaj krajského majetku v Piešťanoch sa nekonal

REKLAMA
Mlyny

Do polovice januára sa mohli záujemcovia o kúpu nehnuteľností Trnavského samosprávneho kraja, ktoré sa ocitli v ponukovom konaní, posielať svoje ponuku. Zo šiestich boli tri z Piešťan. Napokon prišli ponuky len na piešťanské nehnuteľnosti, pre nízku cenu však k odpredaju nedošlo. Župan Jozef Viskupič na zastupiteľstve TTSK 14. februára vyhlásil, že uprednostňuje miesto predaja využitie objektov krajom.

Objekt na Kollárovej – bývalé Figaro

Kraj ešte pod vedením Tibora Mikuša ponúkol na predaj zo svojho vlastníctva  ihrisko pri bývalom SOU vodohospodárskom o výmere 7421 m2, bývalú SPŠ elektrotechnickú na Námestí SNP a súbor objektov s pozemkom na Kollárovej ulici (bývalý objekt Figaro). Išlo už o 30. kolo obchodnej verejnej súťaže na predaj prebytočného nehnuteľného majetku Trnavského samosprávneho kraja.

Lenna prijimanie
Lenna rucne vysivane saty

Pôvodná hodnota nehnuteľného majetku zaradeného do projektu optimalizácie využitia majetku TTSK bola cca 33,1 mil. €. V súčasnposti šesť ponúkaných nehnuteľností vrámci kraja má podľa znaleckých posudkov hodnotu 6,1 mil. €. Kraj od roku 2008 do roku 2017 predal majetok sume  10,5 mil. €.

Pri aktuálnej súťaži ponúkol záujemca za ihrisko pri bývalom SOU vodohospodárskom
125 000 €, čo je 21 % hodnoty znaleckého posudku. Za súbor objektov a pozemkov bývalej SPŠ elektrotechnickej bolo ponúknutých 280 000 €, teda 17 % z ceny v znaleckom posudku. Percentuálne najviac bolo ponúknuté za Súbor objektov s pozemkom na Kollárovej ulici (býv. objekt Figaro), kde ponuka znela na 220 000 €, čo predstavuje 23 % hodnoty nehnuteľností podľa znaleckého posudku. Za časť pozemku, dielne a sklady v tomto súbore ponúkol záujemca 60 680 €, teda 35 % hodnoty určenej znalcom.

Predaj za takéto sumy neodporučila komisia a rovnako sa k veci postavilo zastupiteľstvo. Ďalšie ponukové konanie nebolo vyhlásené, naopak župan J. Viskupič povedal, že uprednostňuje využitie objektov pre potreby kraja.

-th-

 

REKLAMA