Connect with us

Aktuality

Výpredaj krajského majetku v Piešťanoch sa nekonal

Published

on

Reklama

Do polovice januára sa mohli záujemcovia o kúpu nehnuteľností Trnavského samosprávneho kraja, ktoré sa ocitli v ponukovom konaní, posielať svoje ponuku. Zo šiestich boli tri z Piešťan. Napokon prišli ponuky len na piešťanské nehnuteľnosti, pre nízku cenu však k odpredaju nedošlo. Župan Jozef Viskupič na zastupiteľstve TTSK 14. februára vyhlásil, že uprednostňuje miesto predaja využitie objektov krajom.

Objekt na Kollárovej – bývalé Figaro

Kraj ešte pod vedením Tibora Mikuša ponúkol na predaj zo svojho vlastníctva  ihrisko pri bývalom SOU vodohospodárskom o výmere 7421 m2, bývalú SPŠ elektrotechnickú na Námestí SNP a súbor objektov s pozemkom na Kollárovej ulici (bývalý objekt Figaro). Išlo už o 30. kolo obchodnej verejnej súťaže na predaj prebytočného nehnuteľného majetku Trnavského samosprávneho kraja.

Reklama

Pôvodná hodnota nehnuteľného majetku zaradeného do projektu optimalizácie využitia majetku TTSK bola cca 33,1 mil. €. V súčasnposti šesť ponúkaných nehnuteľností vrámci kraja má podľa znaleckých posudkov hodnotu 6,1 mil. €. Kraj od roku 2008 do roku 2017 predal majetok sume  10,5 mil. €.

Pri aktuálnej súťaži ponúkol záujemca za ihrisko pri bývalom SOU vodohospodárskom
125 000 €, čo je 21 % hodnoty znaleckého posudku. Za súbor objektov a pozemkov bývalej SPŠ elektrotechnickej bolo ponúknutých 280 000 €, teda 17 % z ceny v znaleckom posudku. Percentuálne najviac bolo ponúknuté za Súbor objektov s pozemkom na Kollárovej ulici (býv. objekt Figaro), kde ponuka znela na 220 000 €, čo predstavuje 23 % hodnoty nehnuteľností podľa znaleckého posudku. Za časť pozemku, dielne a sklady v tomto súbore ponúkol záujemca 60 680 €, teda 35 % hodnoty určenej znalcom.

Reklama

Predaj za takéto sumy neodporučila komisia a rovnako sa k veci postavilo zastupiteľstvo. Ďalšie ponukové konanie nebolo vyhlásené, naopak župan J. Viskupič povedal, že uprednostňuje využitie objektov pre potreby kraja.

-th-

 

Populárne články