Connect with us

Aktuality

Vŕšok: Opitý vodič šiel s kradnutým autom prirýchlo, havaroval a napadol hasičov i záchranárov

Published

on

Reklama
Reklama

V sobotu 3. februára o 22.40 hod. na Žilinskej ulici v Piešťanoch nabúral vodič osobného auta do stĺpu elektrického vedenia. Na mieste zasahovali všetky zložky integrovaného záchranného systému. Pre poškodenie stĺpu boli privolaní aj elektrikári. Mladý vodič z Krakovian si poriadne zavaril, a to hneď z viacerých dôvodov.

„Policajti na mieste nehody zistili, že 21-ročný vodič z obce Krakovany išiel po Jánošíkovej ulici a pri cúvaní narazil do zaparkovaného auta Škoda Felícia. Po náraze pokračoval v jazde ďalej až na Žilinskú ulicu, kde nezvládol riadenie, zišiel z cesty na pravý chodník. S autom narazil do fasády rodinného domu a vzápätí aj do stĺpu elektrického vedenia,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Reklama

Po náraze do stĺpu skončila Škoda Octavia uprostred cesty. „V dôsledku dopravnej nehody došlo k zraneniu jednej osoby. Zranenú osobu hasiči vyslobodili pomocou vyslobodzovacieho zariadenia a odovzdali ju do starostlivosti posádke záchrannej zdravotnej služby,“ uviedla pre pnky.sk krajská hovorkyňa hasičov Júlia Kedrová. Ťažko zraneného Krakovanca previezla sanitka do trnavskej nemocnice.

Podľa svedka bol vodič zjavne pod vplyvom alkoholu a opakovane napádal zasahujúcich záchranárov a hasičov. „Vzhľadom na rozsah zranení nebolo možné s mužom vykonať orientačnú dychovú skúšku na alkohol. Za účelom zistenia alkoholu a aj iných návykových látok mu bola v nemocnici odobratá krv. Výsledky zatiaľ polícia nemá k dispozícii,“ doplnila Linkešová. Policajti vodičovi na mieste zadržali vodičský preukaz.

„Piešťanskí hasiči vykonali na vozidle protipožiarne opatrenia a uniknuté prevádzkové kvapaliny zasypali sorpčnou látkou. Po zdokumentovaní nehody políciou boli vozidlo a uniknuté prevádzkové kvapaliny odstránené z vozovky,“ informovala Kedrová. Dopravu v mieste nehody riadila polícia.

Ručička na tachometri sa po čelnom náraze zastavila na čísle 90, napriek tomu, že v obci je stanovená maximálna povolená rýchlosť na 50 km/h. „Polícia v súvislosti s nehodou preveruje vodiča aj z neoprávneného užívania cudzieho motorového vozidla. Auto, na ktorom spôsobil nehodu, nebolo jeho. Vozidlo si mal pravdepodobne zobrať bez súhlasu majiteľa potom, čo našiel kľúče v aute,” doplnila Linkešová. Spôsobená škoda bola odhadnutá na približne 3 500 eur.

-red, foto: SOS odťahová služba Piešťany, KR HaZZ Trnava-

Populárne články