Connect with us

Koktail

Dá sa žiť bez odpadu? Odpoveď poskytne prednáška

Published

on

Reklama

Kaviareň PaLuS bude v utorok 6. februára o 18.00 hodine dejiskom prednášky s názvom „Dá sa žiť bez odpadu?“, ktoré ponúkne nový pohľad na každodennú produkciu odpadov. Petra Slezáková z blogu Zero Waste Slovakia návštevníkom porozpráva o tom, ako žiť bez odpadu v modernom pulzujúcom veľkomeste. Každý Slovák vyprodukuje priemerne 348 kilogramov odpadu ročne a z tohto obrovského množstva sa zrecykluje iba necelá štvrtina. Ostatok končí na skládkach, ktorých veľkosť neustále rastie. Podujatie ponúkne informácie tým, ktorí sa zaujímajú o environmentálne témy a nie je im ľahostajné životné prostredie.

„Prakticky všetko, čo nakúpime je zabalené. A to aj veci, ktoré by naozaj nemuseli byť. Zvažujme preto pri nákupe aj obal výrobku a uprednostnime minimálny alebo žiadny obal, sklenený či papierový obal pred plastovým a plastový recyklovateľný obal pred obalom z kombinovaných materiálov (a tým pádom nerecyklovateľný). V niektorých obchodoch a na trhoch už predávajú aj potraviny bez obalov – jednoducho si prinesiete vlastnú nádobu či vrecúško a navážite si presne toľko koľko potrebujete. Zatiaľ sú v ponuke hlavne strukoviny, oriešky, semiačka a sušené ovocie,“ uvádza Petra Slezáčková na webovej stránke zerowasteslovakia.sk.

Reklama

Kaviareň PaLuS sa nachádza na Nitrianskej ulici 19, medzi ďalšími drevenými domčekami v uličke oproti Auparku. Prednáška bude nielen klásť otázky o tom, či sa dá produkovať menej odpadov, žiť šetrne k životnému prostrediu a neprodukovať (skoro) žiaden odpad. Návštevníci sa môžu dozvedieť konkrétne tipy a triky ako radikálne znížiť množstvo odpadu vo svojej domácnosti a zároveň tak pomôcť svojej peňaženke. Vstupné na podujatie je 3 eurá a kvôli obmedzenému počtu miest je nutné nahlásiť účasť na mailovej adrese dobroteka@dobroteka.sk alebo na telefónnom čísle 0950 446 606.

-red/Zdroj: Piešťanské informačné centrum/Foto: Zero Waste Slovakia-

Reklama

Populárne články