Úvod Aktuality Voľby poštou: Piešťanci, ktorí budú v zahraničí, posielajú žiadosť na mesto. Čas...

Voľby poštou: Piešťanci, ktorí budú v zahraničí, posielajú žiadosť na mesto. Čas majú len do piatku.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Slováci,  ktorí dlhodobo žijú v zahraničí alebo tam budú 5. marca, no chcú sa zúčastniť volieb do Národnej rady Slovenskej republiky a ovplyvniť  tak ich výsledok svojimi hlasmi, môžu požiadať o voľby poštou Download african vod. Informovali sme o tom čitateľov už v článku: Vo voľbách sa bude už len krúžkovať, Slováci v zahraničí môžu voliť poštou Newist Hello Download. Ministerstvo vnútra však v uplynulých dňoch upozornilo na rozdiel v tom, kam treba žiadosť adresovať. Voliči zo zahraničia, ktorým zostáva trvalý pobyt v Piešťanoch, ju majú poslať na mestský úrad java poi 파일 다운로드. Ostatní zahraniční Slováci podávajú žiadosť na ministerstvo vnútra.  

mestský úrad 2_resize„Blíži sa koniec lehoty na požiadanie o voľbu poštou.  Zo zaslaných žiadostí je zrejmé, že voličom nie je celkom jasné, kam majú adresovať svoju žiadosť,“ uvádza sa v tlačovej správe ministerstva vnútra, ktorá zároveň upresňuje: „Ak má volič trvalý pobyt na Slovensku, ale napríklad dlhodobo pracuje v zahraničí, lenže na území Slovenska, buď vlastní nehnuteľnosť, kde má uvedené trvalé bydlisko, alebo má trvalé bydlisko uvedené napr Kim Kun-mo 3 book download. u rodičov alebo na nejakej adrese v Slovenskej republike, je potrebné žiadosť adresovať obci tohto trvalého bydliska. V tejto obci je zapísaný do zoznamu voličov a v prípade, že príde na Slovensko, môže voliť aj osobne  vo svojom okrsku.“

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Ministerstvo vnútra tak plní úlohu osobitného okrsku iba pre voličov, ktorí nemajú na Slovensku žiadny trvalý pobyt, teda v minulosti, keď sa zo Slovenska odsťahovali, sa z trvalého pobytu odhlásili 4k video downloader 다운로드. Títo voliči nie sú zapísaní v žiadnom zozname voličov a budú zapísaní v osobitnom zozname voličov, ktorý sa vyhotovuje na ministerstve vnútra km 플레이어 다운로드.

volbyNRSR„V prípade, že volič zašle svoju žiadosť na nesprávnu adresu, vo väčšine prípadov na Ministerstvo vnútra SR, vystavuje sa riziku, že nebude môcť voliť 지오스톰 자막 다운로드. Odporúčame voličom, aby najmä teraz, keď sa blíži koniec lehoty, to je 15.01.2016 (piatok), venovali pozornosť tomu, kam svoju žiadosť pošlú 인공 지능 장기 다운로드. Ministerstvo vnútra odpisuje voličom, ktorí poslali svoju žiadosť nesprávne, kam majú svoju žiadosť presmerovať a v prípade, že je to možné, žiadosť aj pošle obci, ale s blížiacim sa koncom lehoty sa to už nemusí podariť,“ upozorňujú zástupcovia rezortu I want to see and download.

Tlačivo Žiadosť o voľby poštou je k dispozícii na stiahnutie  na piešťanskej mestskej stránke tu sql server developer 다운로드. Vyplnenú žiadosť môžu záujemcovia poslať elektronicky, najneskôr však v piatok 15. januára. Po jej vybavení dostanú na adresu, uvedenú v tlačive, hlasovacie lístky na voľbu poštou. Kam a kedy ich treba poslať vyplenené, viac informácií a kontakty na pracovníkov radnice, ktorí túto agendu vybavujú v Piešťanoch, nájdete tu.

-red-, Zdroj: TS MVSR, www.piestany.sk

REKLAMA