Connect with us

Koktail

Pomôžte zohriať čertov, Maruške pohľadať jahody a nakŕmiť tučniaky! Čakáme vás na Bezovci…

Published

on

Reklama
Reklama

Ahoooooooj. Jaj, ja by som vlastne ani nemal tak kričať, veď som pri svahu na Bezovci a môžem spustiť lavínu. Tak teda len tiché – ahoj, deti. Práve som sa dozvedel od hrdzavej líštičky kmotričky, že po Bezovci sa šíria zvesti o zimných rozprávkových bytostiach. A ako ďalej hovorí naša prefíkaná líška Eliška, čo všetko vie, pozvalo ich tam Materské centrum Úsmev z Piešťan na sobotu 23. januára od 13-tej do 15-tej hodiny pri Kolibe.


Nenápadne vyzvedám od tej lesnej informátorky, na koho sa to vlastne môžeme tešiť. Kto nás vlastne poctí svojou návštevou? Že vraj čertom peklo zamrzlo, potulujú sa po okolí a hľadajú dobré detičky, ktoré by im dreva nanosili. Čo poviete deti, pomôžete tým nešťastníkom v tejto zime sa trošku ohriať? Oni sa vám odmenia, veď ako sa vraví, urob čertovi dobre, peklom sa ti odmení. Ale nie, nebojte, toto sú dobrí čertíci, len smutní a žiadajú vás o pomoc.

USMEV BEZOVEC
Medzi rečou líštička utrúsi, že aj veveričku z Doby ľadovej postihla galiba, a potrebuje pozbierať žaľude a nemá jej kto pomôcť. Veru veru, nešťastie nechodí po horách, a nie vždy ani po ľuďoch, aj rozprávkové bytosti ho poznajú. Detičky, keď už pomôžete čertíkom, však pomôžete aj veveričke pohľadať potravu, nech nám nie je hladná cez zimu?

wimg_3716Tá prefíkaná potvora zase odo mňa vyzvedá, či som nevidel niekde jahody rásť túto zimu v okolí Bezovca. Usmejem sa a je mi jasné, Maruška a 12 mesiačikov tam bude tiež. Milé deti, asi aj tu bude potrebné priložiť ruku k dielu, pozbierať nejaké jahody a pomôcť tak Maruške ku šťastiu. Treba pomáhať tým čo to potrebujú, lebo sami nevieme, kedy budeme potrebovať pomoc my.

Reklama

Líška Eliška zočí zajačika a chce ho k obedu. Rozbehne sa, nedbá, že máme nejaký rozhovor. Chápem hlad je hlad, len mi ešte v tom behu hovorí niečo o tučniakoch a rybách. Celkom nechápem, ale asi myslela tučniakov z Madagaskaru. Hladní sú aj oni ako naša líštička Eliška, nevedia si ryby naloviť, bedákajú a čakajú na rybárov. V núdzi poznáš priateľa, a vy deti, ste priatelia s našími tučniakmi. Však ulovíte tým potvorkám niečo pod zub?
Líška ma opustila, ktovie, kde je jej koniec. Pýtam sa chatára v Kolibe na Bezovci či niečo nevie bližšie o Rozprávkovej jazde čo sa má u neho konať v sobotu 23.1.2016 od 13 do 15 hodiny. Usmeje sa popod fúz, mrkne na mňa a spomenie si, že starý jazvec Fero vie viac. Nuž, idem hľadať toho starého frfloša, ktovie kde na neho narazím. A snáď sa nešmyknem, lebo to by bolá iná jazda než rozprávková. Určite sa ozvem, deti, čoskoro, tak len tiché ahoj, veď už viete prečo…

wimg_3700Váš kamarát z rozprávky

PR, ilustr. foto: archív PNky

Populárne články