Connect with us

Aktuality

Vo Veselom chystajú Remeslo. Bude komornejšie, ale o to s intenzívnejším kontaktom

V sobotu 13. júla sa môžete tešiť na zaujímavú akciu vo Veselom. U Kováča pre vás chystajú podujatie s názvom Remeslo. Ak sa radi pozriete na výrobu krásnych remeselníckych výtvorov, alebo chcete nakúpiť veci priamo od zručných majstrov, tu budete na správnej adrese.

Published

on

kováč kladivo nákova
Reklama

Remeslo Veselé plagát

Podujatie bude mať výrazne komornejší ráz ako veľké akcie napríklad v Piešťanoch, ale bude o to kontaktnejšie a príjemnejšie. Sami si tiež budete môcť vyskúšať remeselnú prácu a možno niekoho chytí tak, že sa jej bude chcieť venovať.

Reklama

„Celý nápad vznikol z toho, že sám som remeselník. Oslovil som známych a oni súhlasili, nakoľko je tragické, že remeslo už pomaly vymiera. Cieľom tohto podujatia je zviditeľniť remeslá a priniesť možnosť  vyskúšať si ich. Veríme, že sa možno aj vďaka tejto akcii nájdu mladí ľudia, ktorých remeselná práca očarí a pridajú sa k nám,“ približuje víziu akcie organizátor Radovan Schlosser, ktorí sa venuje kováčstvu.

Zruční remeselníci  predstavia rôzne remeslá a výrobky. Konkrétne sa budete môcť pozrieť na prácu kováča, rezbára, zlatníka, ale aj keramikára, šperkára a razbu mincí. Deti určite poteší maľovanie na tvár a taktiež budú pre ne pripravené športové aktivity.

Reklama

Akcia sa začína o 13:00 pred Pizzeriou U Kováča, pričom program potrvá do 18:00 h. Medzi 17:00 a 19:00 h vás bude zabávať  Dychová hudba Drahovčanka. Od 19:00 h nasleduje voľná zábava.

-red-

Populárne články