Úvod Aktuality Vietor vyvrátil 200-ročnú lipu, tá zničila podobne starú sochu

Vietor vyvrátil 200-ročnú lipu, tá zničila podobne starú sochu

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Zdravý strom mal kmeň s obvodom asi 4 metre. Vyvalilo ho aj s koreňom. Búrka, ktorá sa 19. júla popoludní prehnala cez Piešťany, poukázala na zlý stav parčíku oproti hotela Slovan Seongju video.

[singlepic id=32951 w=320 h=240 float=right]Lipa totiž spadla na miesto bývalej fontány, ktoré je zapísané v zozname nehnuteľných pamätihodností mesta Windows 10 .net framework 3.5. Strom zasiahol aj jednu zo šiestich sôch.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Tieto pieskovcové plastiky pochádzajú zo začiatku 19. storočia. Pôvodne stáli v kaštieli v Kráľovej pri Senci Healthcare. Piešťanským kúpeľom ich spolu so sochami antických bohov stojacimi pred hotelom Thermia Palace darovali dediči grófa Pálffyho.

Plastiky sú pamiatkovo chránené Download the appointment. Odstránenie stromu by malo prebehnúť pod odborným dohľadom. „Dôležité je, aby sa pozbierali všetky úlomky rozbitej sochy. Stále je možné ju zachrániť,“ povedal riaditeľ Balneologického múzea Vladimír Krupa 아이언맨 3 자막 다운로드.

Dodal, že nešťastná udalosť môže byť podnetom: „aby sa kompetentní zamysleli, že by bolo dobré tento priestor otvoriť.“

[singlepic id=32959 w=320 h=240 float=right]Fontána pri hoteli Slovan dlhodobo chátra hosts 파일 다운로드. Ohradili ju spolu s hotelom v roku 1986, keď sa mala začať jeho rekonštrukcia. Odvtedy tam však rastie iba náletov zeleň. „Sochy boli umiestnené v drevených debneniach, ale fontánu už zničila vegetácia,“ uviedol Vladimír Krupa 3ds max 2015 다운로드. Podľa jeho informácií je zaliata betónom.

O sprístupnenie priestoru verejnosti sa neúspešne snažili spolu s Alexandrom Bayerom Hangul 2017 Free Installation - Download. Parčík spolu s hotelom sú majetkom Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany.

„Nehovorím, že sa by sa to nestalo, keby je priestor sprístupnený minecraft 1.14.4. Kompetentní by si však mali uvedomiť, že to už viac než štvrťstoročie chátra, je tam džugla a je to hanba Piešťan. Priestor by mohol byť začlenený do parku, pretože nie je naviazaný na rekonštrukciu Slovanu,“ uzavrel riaditeľ Balneologického múzea Sims 4 Hair.

Text: M. Palkovič Foto: archív Balneologického múzea a M. Palkovič

[nggallery id=1810]

REKLAMA