Connect with us

Aktuality

Drogový díler skončil vo väzbe

Published

on

Reklama
Reklama

Polícia odhalila dom, kde páchatelia varili pervitín. V noci zo štvrtka na piatok 20. júla vykonali trnavskí policajti za pomoci pohotovostného policajného útvaru domovú prehliadku v rodinnom dome v Brestovanoch.

[singlepic id=33088 w=320 h=240 float=right]„Pri vstupe do domu museli policajti najprv zneškodniť psa, ktorý na nich zaútočil. Následne zadržali 6 osôb, ktoré sa nachádzali vo vnútri. Pri prehliadke policajti zaistili množstvo stôp, ako nádoby z varného skla, igelitové vrecká s obsahom sypkých a kryštalických látok. Podobné látky sa nachádzali aj na barovom pulte v kuchyni, kde boli rozdelené do kôpok a rozsypané na sporáku,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Zaistili tiež viaceré sklené nádoby a bandasky s chemikáliami a rôzne náradie používané na výrobu metamfetamínu. Vo dvojitej podlahe na povale našli sklenú nádobu s bielou látkou.

„Zaistené stopy polícia zaslala na expertízne skúmanie na kriminalisticko-expertízny ústav policajného zboru. Z predbežného skúmania bolo zistené, že v dome sa nachádzalo 729 g efedrínu, ktorý slúži ako prekurzor na výrobu drogy a 36 g látky obsahujúcej metamfetamín, z ktorej by sa dalo vyrobiť minimálne 502 jednorazových dávok,“ doplnila hovorkyňa. Ich hodnota na čiernom trhu by predstavovala asi 3 500 eur.

Reklama

Muža, ktorý v dome býval obvinili zo zložinu výroby omamných a psychotropných látok a obchodnovania s nimi. „Vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie, pričom v nedeľ ho polícia už eskortovala do výkonu väzby. V prípade uznania viny hrozí obvinenému odňatie slobody na desať až pätnásť rokov. Ostatné zadržané osoby boli po vypočutí políciou prepustené na slobodu,“ uzavrela policajná hovorkyňa.

[nggallery id=1814]

Text a foto: KRPZ

Populárne články