Connect with us

Aktuality

Izraelskí návštevníci Piešťan zvýšenú ochranu nemajú

Published

on

Reklama

Piešťany sú najvyhľadávanejšou destináciou turistov z Izraela. V súvislosti s minulotýždňovým bombovým útokom v Bulharsku tu však polícia žiadne zvýšené bezpečnostné opatrenia neprijala.

[singlepic id=11281 w=320 h=240 float=left]Za minulý rok navštívilo okres Piešťany viac než 4-tisíc Izraelčanov. Na Slovensko ich v tom istom období prišlo 10 281. Oproti celoštátnemu priemeru zostanú turisti z Izraela u nás dvojnásobne dlhšie, takmer 14 nocí.

Reklama

Podľa hovorkyne Prezídia Policajného zboru SR Denisy Baloghovej sú v súvislosti s útokom na letisku v Burgase prijaté zvýšené bezpečnostné opatrenia iba na bratislavskom letisku: „Polícia neustále vyhodnocuje bezpečnostné riziká a prijíma adekvátne opatrenia. Na Letisku M. R. Štefánika sme okrem dlhodobo vykonávaných opatrení v tejto súvislosti prijali ďalšie adekvátne opatrenia.“ Nemohla ich však konkretizovať.

Pravdepodobnosť podobného útoku je podľa jej slov na Slovensku v súčasnosti nízka, ale polícia je ostražitá a snaží sa všetky bezpečnostné riziká minimalizovať. Zvýšenú pozornosť bezpečnostných zložiek zameranú na Piešťany hovorkyňa policajného zboru nepotvrdila.

Reklama

Izraelskí turisti sú pritom najčastejšími návštevníkmi Piešťan spomedzi všetkých krajín nepokojného Blízkeho východu (Jordánsko, Sýria, Libanon, Irán, Irak, Kuvajt, Saudská Arábia, Omán, Jemen, Líbya, Sudán, Spojené arabské emiráty). Slovenská agentúra pre cestovný ruch nám na základe údajov zo Štatistického úradu SR poskytla počty Egypťanov, ktorí do nášho okresu vlani zavítali. Bolo ich presne 143, pričom na celé Slovensko ich prišlo 579. V Piešťanoch zostali priemerne 12 nocí.

„Údaje o návštevníkoch z ostatných krajín Blízkeho východu nemôžeme poskytnúť, nakoľko nie sú vykazované štatistickým zisťovaním Štatistického úradu SR,“ uviedol Igor Donoval zo SACR.

Populárne články