Connect with us

Aktuality

Polícia deti na bicykloch na pešej zóne nesmie pokutovať

Published

on

Reklama

Podľa zákona nie je za priestupok zodpovedný ten, kto v čase jeho spáchania nedovŕšil 15 rokov. Deti môžu po pešej zóne bicyklovať beztrestne.

[singlepic id=14676 w=320 h=240 float=left]Potvrdil to krajský policajný hovorca Michal Hanus aj zástupca náčelníka mestskej polície Peter Gogol. „V prípade že, sa priestupku dopustí osoba, ktorá v čase jeho spáchania nedovŕšila pätnásty rok svojho veku, nie je možné tento priestupok prejednať a vec musí byť v zmysle zákona o priestupkoch odložená,“ uviedol Michal Hanus.

Reklama

Sťažnosti na malých cyklistov evidujú mestskí policajti na pešej zóne najmä v letných mesiacoch. „Zvyšujeme preventívne podľa možnosti hliadky pohybujúce sa po pešej zóne,“ povedal Peter Gogol. Cyklistov, ktorí nedovŕšili 15 rokov však podľa jeho slov môžu iba upozorniť na porušenie pravidiel. Príslušníci Policajného zboru pritom nemajú žiadne rozšírené kompetencie oproti mestským policajtom.

Dospelým pritom podľa Petra Gogola hrozí od mestskej polície pokuta 66 eur a mladistvým 33 eur. Krajský policajný hovorca povedal, že za priestupok môžu uložiť pokutu do 100 eur, v blokovom konaní do 60 eur. U mladistvých (osoby staršie ako 15 a mladšie ako 18 rokov) sa horná hranica pokuty znižuje na polovicu.

Reklama

Text a foto: M. Palkovič

REKLAMACamping Pullman - neseďte doma, príďte k nám

Populárne články