Úvod Aktuality Veterinárni inšpektori našli mäso nakazené salmonelózou

Veterinárni inšpektori našli mäso nakazené salmonelózou

REKLAMA

Minulý týždeň prinieslo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky informácie o mäsových výrobkoch, pri ktorých hrozilo, že sú nakazené salmonelózov movie Lion. Testy Štátnej veterinárnej a potravinovej správy preukázali v jednom z pozastavených produktov z Brazílie prítomnosť salmonely. Rezort pôdohospodárstva aj naďalej pokračuje prostredníctvom inšpektorov v rozsiahlych kontrolách brazílskeho mäsa po celom Slovensku right base. Medzi výrobkami, ktoré sa preukázali ako nebezpečné boli mrazené kuracie prsia, ktoré sa našli v skladoch v Bratislave a na Slovensko bolo dovezených až 21 000 kilogramov tohto výrobku Kakao Mobile. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky upozorňuje spotrebiteľov, aby pri mäse vždy sledovali pôvod a v reštauráciách sa naň pýtali Download the 2019 calendar.

REKLAMA
Knebl
Chlapci na panvici
Sheriff Taxi Piešťany
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza donaskova sluzba
PN Taxi

„Na Slovensko bolo cez Holandsko a Poľsko dovezených až 21 000 kg tohto nakazeného brazílskeho mäsa Tekken Tag Tournament 1 Download. Naši veterinárni inšpektori okamžite nariadili jeho sťahovanie, bolo totiž rozdistribuované až do 54 reštaurácií po krajine. Aj vzhľadom na závažnosť tejto situácie sme sa rozhodli s pánom ministrom Druckerom apelovať na slovenských spotrebiteľov 미인심계 다운로드. Zdravie máme len jedno, investujme do neho a nepozerajme len na cenu. Čerstvosť a teda pôvod a kvalita potravín priamo ovplyvňujú to najcennejšie čo máme, naše zdravie,“ uviedla Gabriela Matečná, ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR osmc 다운로드.

V rámci preventívnych opatrení MPRV SR nariadilo predaj brazílskeho mäsa okamžite pozastaviť. Počet kontrolovaných vzoriek ŠVPS SR vzrástol z 237 na 341 produktov 토 도우 다운로드. „Doterajšie laboratórne testy preukázali 17 nevyhovujúcich vzoriek. V jednom z týchto brazílskych produktov – produkt značky SEARA “Mrazené kuracie prsia bez kosti bez kože bez innerfiletu solené“ v 2 kg balení, výrobca spoločnosť Agricola Jandelle, sme zistili Salmonellu kmeňa Heidelberg 인스타 다운로드. Kontroly vykonávame aj naďalej, zameriavame sa hlavne na prevádzkovateľov, ktorí vlastnia sklady a obchodujú s touto komoditou vo väčšom množstve a dodávajú ho reštauráciám a konečným spotrebiteľom,“ uviedol Jozef Bíreš, ústredný riaditeľ ŠVPS hp unix 다운로드. Testy na konzervačné látky aj na prítomnosť salmonely stále prebiehajú. Pri žiadnej z testovaných vzoriek zatiaľ neboli objavené chemické látky, ktorými sa v Brazílii malo upravovať pokazené mäso .

„Zdôrazňujem, že mäso zo Slovenska je pod prísnou kontrolou našich veterinárnych inšpektorov od bitúnkov až po pulty. U mäsa, ktoré prešlo pol zemegule a vstúpilo do Európskej únie cez iné krajiny treba byť veľmi opatrný. Zdravie máme len jedno, nehazardujme s ním. Spotrebitelia, pýtajte sa odkiaľ pochádza mäso, ktoré vám servírujú v reštauráciách, na tieto informácie máte plné právo,“ vyzvala ministerka Matečná.

-TS Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky-

REKLAMA