Connect with us

Aktuality

Let z Prahy pristane už v stredu, na pasažierov čakajú spomienkové materiály

Published

on

Reklama
Reklama

Úplne prvý let z pražského letiska sa uskutočnil v roku 1937 lietadlom Douglas DC 2 pre 14 pasažierov, na Slovensko nesmeroval na bratislavské letisko, ale cez Brno a Zlín do Piešťan, čo dokazuje jeho dlhodobý historický význam a opodstatnenosť. V rámci osláv osemdesiateho výročia Letiska Praha Ruzyň sa na rovnakú trasu 5. apríla 2017 vydá Airbus A319 ČSA so 144 cestujúcimi.  Pre pasažierov na palube mimoriadneho letu sú pripravené špeciálne materiály, medzi ktorými nebudú chýbať certifikáty, jedinečné vydanie novín, ale aj pečiatky a poštové známky. Na účastníkov čaká aj bohatý program, chýbať nebude dobové občerstvenie, projekcie historických filmov, prehliadka Vojenského historického múzea a tlačová konferencia. Cena letenky z Prahy do Piešťan bola 499 českých korún, ale o voľné miesta bol obrovský záujem a v krátkom čase boli vypredané.

Medzi materiálmi na palube lietadla budú špeciálne certifikáty s vyobrazením prvého lietadla, ktoré let v roku 1937 absolvovalo, špeciálne pečiatky a dokonca aj špeciálna poštová známka. Na palube bude k dispozícii špeciálne vydanie novín, ktoré bude pozostávať z výberu vtedajšej tlače. Budú sa premietať dobové dokumenty týkajúce sa otvorenia leteckej dopravy.

Zhruba polovica kapacity špeciálneho letu, teda 77 miest je zaistených pre novinárov a VIP hostí. Zbytok bol uvoľnený do predaja pre leteckých fanúšikov za symbolickú cenu 499 českých korún. O voľné miesta bol veľký záujem a letenky boli v krátkom čase vypredané. 

Reklama

Lietadlo na Letisku Piešťany pristane o 8:50. Odlet je plánovaný na 10:15. Čas pre cestujúcich lietadla je vyplnený kultúrnym programom a prehliadkou Vojenského historického múzea v areáli letiska. Bude pre nich pripravená príležitostná pečiatka a korešpondenčný lístok s motívom dobového piešťanského letiska.

-LT/Zdroj: TS Trnavský samosprávny kraj/Foto: Letisko Václava Havla, www.letisteslavi80.cz/-

Populárne články