Úvod Aktuality Let z Prahy pristane už v stredu, na pasažierov čakajú spomienkové materiály

Let z Prahy pristane už v stredu, na pasažierov čakajú spomienkové materiály

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Úplne prvý let z pražského letiska sa uskutočnil v roku 1937 lietadlom Douglas DC 2 pre 14 pasažierov, na Slovensko nesmeroval na bratislavské letisko, ale cez Brno a Zlín do Piešťan, čo dokazuje jeho dlhodobý historický význam a opodstatnenosť. V rámci osláv osemdesiateho výročia Letiska Praha Ruzyň sa na rovnakú trasu 5 rt jar. apríla 2017 vydá Airbus A319 ČSA so 144 cestujúcimi.  Pre pasažierov na palube mimoriadneho letu sú pripravené špeciálne materiály, medzi ktorými nebudú chýbať certifikáty, jedinečné vydanie novín, ale aj pečiatky a poštové známky. Na účastníkov čaká aj bohatý program, chýbať nebude dobové občerstvenie, projekcie historických filmov, prehliadka Vojenského historického múzea a tlačová konferencia Man of Mask. Cena letenky z Prahy do Piešťan bola 499 českých korún, ale o voľné miesta bol obrovský záujem a v krátkom čase boli vypredané.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Medzi materiálmi na palube lietadla budú špeciálne certifikáty s vyobrazením prvého lietadla, ktoré let v roku 1937 absolvovalo, špeciálne pečiatky a dokonca aj špeciálna poštová známka 시크릿쥬쥬 11기 다운로드. Na palube bude k dispozícii špeciálne vydanie novín, ktoré bude pozostávať z výberu vtedajšej tlače. Budú sa premietať dobové dokumenty týkajúce sa otvorenia leteckej dopravy 저벅가 다운로드.

Zhruba polovica kapacity špeciálneho letu, teda 77 miest je zaistených pre novinárov a VIP hostí. Zbytok bol uvoľnený do predaja pre leteckých fanúšikov za symbolickú cenu 499 českých korún 혜화동 다운로드. O voľné miesta bol veľký záujem a letenky boli v krátkom čase vypredané. 

Lietadlo na Letisku Piešťany pristane o 8:50. Odlet je plánovaný na 10:15 지하철 앱 다운로드. Čas pre cestujúcich lietadla je vyplnený kultúrnym programom a prehliadkou Vojenského historického múzea v areáli letiska. Bude pre nich pripravená príležitostná pečiatka a korešpondenčný lístok s motívom dobového piešťanského letiska full Pinterest image.

-LT/Zdroj: TS Trnavský samosprávny kraj/Foto: Letisko Václava Havla, www.letisteslavi80.cz/-

REKLAMA