Úvod Aktuality Veterinári kontrolujú brazílske mäso, bolo po záruke a napadnuté salmonelózou

Veterinári kontrolujú brazílske mäso, bolo po záruke a napadnuté salmonelózou

REKLAMA
Knebl

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky odštartovalo prostredníctvom Štátnej veterinárnej a potravinovej správy veľké kontroly zamerané na živočíšne produkty vyrobené v Brazílii Windows 95 iso download. Dôvodom je vážne podozrenie z veľkých podvodov na mäse dovážanom do Európskej únie, ktoré bolo spracované po záruke a napadnuté salmonelózou extraterritorial rights. V niektorých prípadoch výrobcovia používali na zlepšovanie vizuálnej kvality mäsa rôzne chemikálie a karcinogénne prostriedky, do hydinového mäsa primiešavali kvôli zisku aj zemiaky, vodu či lepenku 예스 파일 다운로드. Cielené kontroly na celom území majú slúžiť na zmonitorovanie produktov na slovenskom trhu, navyše maloobchody musia pozastaviť predaj brazílskeho mäsa až do vykonania laboratórnych vyšetrení 2018 포토샵 cc 다운로드.

„Po zverejnení informácií o podvodoch s brazílskym mäsom začali naši veterinárni inšpektori okamžite konať. Potvrdzuje sa, že potraviny, ktoré precestovali tisícky kilometrov z tretích krajín môžu niesť vážne riziko Photoworks v1 5. Na Slovensku máme kvalitné potraviny, ktorých výroba podlieha podrobným kontrolám v rámci celého procesu. Apelujem na slovenských spotrebiteľov, aby sledovali krajinu pôvodu nakupovaných potravín,“ uviedla Gabriela Matečná, ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR 영화 빅쇼트 다운로드.

REKLAMA
Sheriff Taxi Piešťany
Chlapci na panvici

Predmetom cielených kontrol je zmonitorovanie, či sa na slovenskom trhu nachádzajú produkty živočíšneho pôvodu vyrobené v Brazílii a ich odber na laboratórne vyšetrenie 궁귀검신 다운로드. Maloobchody musia pozastaviť predaj brazílskeho mäsa až do vykonania laboratórnych vyšetrení. Cielené kontroly sa budú vykonávať až do odvolania 아바스트 프리 다운로드.

Mäsový škandál v Brazílii nemá obdobu. Brazília je pritom najväčší svetový vývozca červeného mäsa a svoje mäsové výrobky, ako aj produkciu vyváža do 150 krajín sveta Windows 10 kn download. Výsledkom dvojročnej akcie federálnej polície bolo obvinenie viac ako 100 ľudí z korupcie a brania úplatkov, pozastavenie prevádzky 21 mraziarenských závodov a obvinenie 33 skorumpovaných inšpektorov, ktorí povoľovali spracovanie mäsa po záruke a napadnuté salmonelózou TomFile. Domáci spracovatelia a vývozcovia roky predávali pokazené hovädzie a hydinové mäso, polícia okamžite uzavrela tri fabriky.

Medzi obvinenými firmami je aj najväčší svetový vývozca hovädzieho mäsa spoločnosť JBS a popredný brazílsky producent hydinového mäsa BRF. Podľa polície používali výrobcovia kyseliny a ďalšie chemikálie, aby zamaskovali, že tovar je pokazený. V niektorých prípadoch dokonca karcinogénne prostriedky, do hydinového mäsa primiešavali kvôli zisku aj zemiaky, vodu či lepenku. Niektoré exportné dodávky vykazovali stopy salmonely.

-TS Ministerstvo Pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky-

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba