Úvod Aktuality Striebornicu vypustili o čosi neskôr, vplyv na populáciu žiab je zatiaľ otázny

Striebornicu vypustili o čosi neskôr, vplyv na populáciu žiab je zatiaľ otázny

REKLAMA

Jazero Striebornica je aktuálne sčasti vypustené kvôli výlovu, ktorý by mal prebehnúť začiatkom apríla. Odchyty boli v uplynulých rokoch realizované o čosi skôr, približne v polovici februára, termín však musel byť tentokrát posunutý na neskorší dátum 빅 샤크 다운로드. V súčasnosti v lokalite vrcholí tiahnutie žiab, ktoré začiatkom jari putujú do jazera kvôli páreniu a znášaniu vajíčok. Dobrovoľníci ich po dohode so správcom prenášajú do menšieho vrchného jazera pri penzióne 나혼자산다 다운로드. Neskoršie vypustenie Striebornice a presťahovanie miesta párenia obojživelníkov môže mať negatívny vplyv na ich populáciu, výsledný vplyv však bude zrejme jasný až pri budúcoročnom tiahnutí. Aurel Rusnák z občianskeho združenia Kvas v súvislosti so situáciou vyzval individuálnych dobrovoľníkov, aby žaby prenášali do vrchného jazera pri penzióne. 

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Knebl
Chlapci na panvici

„Aktuálne je spodné jazero Striebornica z časti vypustené a začiatkom apríla plánujeme výlov rýb Download Android flash player. Bylinožravé ryby sme minulý rok nasadili o niečo neskôr, ale bez ich prítomnosti by jazero zarástlo riasami a ich odumreté časti by následne znečistili vodu 아파치 index html 다운로드. Na Odbore starostlivosti o životné prostredie na Okresnom úrade Piešťany sme sa dohodli s pánom Aurelom Rusnákom, ktorý organizuje prenášanie ropúch a ďalších obojživelníkov, že žaby sa zatiaľ dajú do horného jazera one hand clapping. Keď sa vyliahnu pôjdu do veľkého jazera, vyloviť by sa mali pomocou podvojkacej siete. Niekoľko žiab sa zachytilo na mreži na spodnej strane, tie som vybral a preniesol naspäť do horného jazera,“ povedal o vypustenej Striebornici správca jazera Martin Kocian Hearthstone background download.

„Oceňujeme, že správca jazera sa snaží komunikovať, nechal napustiť horné jazero Striebornice a vychádza mám v ústrety 음성파일 다운로드. Vrchol ťahu by mal pokračovať v najbližších dňoch a predpokladáme, že väčšina žiab bude prenesená behom nadchádzajúcich dní. Samozrejme to bude závisieť od počasia, teda od vhodnej teploty a vlhkosti minecraft 무료 다운로드. Momentálne si netrúfam odhadnúť, aký bude mať vypustenie jazera vplyv na populáciu ropúch a ostatných žiab. Na parkovisku pod hrádzou sa kvôli prenášaniu obojživelníkov stretávame každý deň so súmrakom, teda o 18.30 pričom v nedeľu čas pusenieme na 19.30 Download Colman. V budúcnosti by som v súvislosti s vypustením Striebornice určite ocenil, ak by k nemu došlo o čosi skôr tak ako po uplynulé roky a nebolo nijako narušené tiahnutie žiab i znáška ich vajíčok,“ povedal Aurel Rusnák z občianskeho združenia Kvas. 

-lt/Zdroj: OZ Kvas, Aurel Rusnák, Martin Kocian/Foto: vv,ht-

REKLAMA