Connect with us

Aktuality

Aktualizované – Po nehode neďaleko Trnavy musel zasahovať vrtuľník

Published

on

Reklama

V katastri mesta Trnava bola v utorok 21. marca krátko po 15.30 ohlásená dopravná nehoda dvoch osobných motorových vozidiel. V dôsledku zrážky došlo k zraneniu troch osôb a zasahujúci hasiči z Trnavy použili na ich vyslobodenie z havarovaných vozidiel hydraulické zariadenie. Následne poskytli zraneným predlekársku prvú pomoc a pomohli ich naložiť do vozidiel záchrannej zdravotnej služby. Jedna osoba musela byť odvezená vrtuľníkom leteckej záchrannej služby.

Reklama

Polícia vyšetruje okolnosti dopravnej nehody, pri ktorej sa ťažko zranili tri osoby. 18-ročný mladý vodič z okrese Žarnovica išiel autom od Ružindola na Trnavu. S autom Škoda Felícia nezvládol riadenie a pri prejazde pravotočivou zákrutou prešiel do protismeru, kde došlo k zrážke s autom Citroen C3, ktoré viedla 55-ročná žena z neďalekej obce. Pri nehode došlo k vážnemu zraneniu vodiča aj 17-ročného spolujazdca a ťažko sa zranila aj žena, vodička z Citroena. Obom vodičom bola odobratá krv na zistenie alkoholu v čase nehody. Škoda na vozidlách bola odhadnutá na 5000 eur. Z dôvodu dopravnej nehody bola cesta v danom úseky políciou uzavretá a to v čase od 15.40 do 18.00 h.

Polícia upozorňuje mladých vodičov, aby nepreceňovali svoje schopnosti a rýchlosť jazdy prispôsobili najmä svojim začiatočníckym skúsenostiam za volantom. Práve neprispôsobenie jazdy svojich schopnostiam a stavu cesty je najčastejšou príčinou dopravných nehôd u začínajúcich vodičov. Prvom rade treba preto myslieť na svoju bezpečnosť.

Reklama

-TS Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave
Aktualizované o TS Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave-

Populárne články