Connect with us

Koktail

Tipy ako sa obliecť na pohovor

Published

on

Reklama

Nabrali ste odvahu a poslali ste svoj životopis do vysnívanej práce. O pár dní neskôr ste dostali pozvanie na pohovor. Ste celá šťastná, no uvedomujete si, že ešte vyhrané nemáte. Osobné stretnutie je veľmi dôležité, nakoľko si váš potencionálny zamestnávateľ o vás vytvorí dojem a overí si vaše znalosti. Netrpezlivo preto premýšľate, ako najlepšie zapôsobíte. Prechádzate svojimi vecami v skrini, voláte s kamarátkami, či by vám niečo vhodné nepožičali a promenádujete sa pred zrkadlom. Síce viete, že váš výzor nie je všetko, no povedzme si úprimne, pri pohovore zohráva tiež istú rolu. Prichystali sme si pre vás teda pár tipov, ktoré by vám mohli prípravy na tento veľký deň uľahčiť.

V prvom rade je dôležité dodržať firemný štandard v obliekaní. V niektorých firmách prevláda formálny typ obliekania, v iných sa zas môžete stretnúť s voľnou firemnou kultúrou, a teda sa pri výbere odevu kladie väčšia voľnosť. Pokiaľ do svojho outfitu zvolíte sukňu, nemali by ste zabudnúť na dôležitosť jej dĺžky. Určite nechcete, aby bola príliš krátka, voľte dĺžku, ktorá bude končiť minimálne kúsoček nad kolenami.

Reklama

Farebne sa skúste zladiť do neutrálnych tónov čiernej, sivej, hnedej či tmavomodrej. Ak máte pohovor v letných mesiacoch, pokojne môžete siahnuť aj po svetlých farbách. Taktiež sa snažte vyhnúť vzorom, nech váš outfit zbytočne nepôsobí rušivo. Čo sa týka topánok, myslíte na staré známe „menej je niekedy viac“ a nezachádzajte do extrémov s niekoľkocentimetrovými platformami. Radšej voľte niečo jednoduchšie, predsa len sa vám bude v takých topánkach aj lepšie chodiť, čím budete pôsobiť sebavedomejšie. Celý outfit môžete doplniť jemným šperkom, drobnými náušnicami zo striebra určite nič nepokazíte.

Váš celkový vzhľad však netvorí len oblečenie. Dôležité je, či dokážete vytvoriť harmóniu medzi jednotlivými aspektmi, ktoré ho dotvárajú. Určite to napríklad neprežeňte s parfumom, nech sa nestane, že bude vôňa príliš silná, a tým pádom rušivá. Taktiež nevoľte zbytočne veľa doplnkov, nech o seba necinkajú. Nemali by byť ani príliš výrazne, radšej siahnite po jednom elegantnom prsteni z platiny než po dlhých visiacich náušniciach. Zároveň dbajte aj na úpravu svojich vlasov a make-upu, nech pôsobíte upraveným a čistým dojmom.

Reklama

-pr-

Populárne články