Connect with us

Aktuality

Verejné omše najbližšie dva týždne nebudú. Televízia Lux bude bohoslužby vysielať každý deň

Published

on

Reklama
Reklama

Po rozhodnutí Krízového štábu Slovenskej republiky, že s platnosťou od 10. marca do 23. marca 2020 sa nesmú na území Slovenska sláviť verejné bohoslužby, informovali o svojom postoji verejnosť slovenskí biskupi. Na situáciu reagujú taktiež média, ktoré budú slávenie svätých omší prinášať denne.

Biskupi dnes požiadali všetkých kňazov a veriacich, aby rešpektovali vydaný zákaz. Podrobnejšie informácie, ktoré sa týkajú ďalších liturgických úkonov a slávení poskytne Konferencia biskupov Slovenska po porade s úradom verejného zdravotníctva v najbližšom čase.

„V tejto chvíli prosíme kňazov, aby veriacich o nariadení s pokojom informovali a verejné bohoslužby do 23. marca odvolali. Tam, kde je to možné, kostoly nech zostanú pre modlitbu otvorené. Zároveň povzbudzujeme veriacich k sledovaniu televíznych a rozhlasových prenosov bohoslužieb, ktoré sa budú konať neverejným spôsobom. Kňazi nech pokračujú v poskytovaní duchovnej starostlivosti o veriacich takými spôsobmi, ktoré neprotirečia vydanému nariadeniu,“ vyhlásili predstavitelia KBS.

„Všetkých pozývame k modlitbám. Nestrácajme nádej, neprepadajme obavám a s dôverou sa v našich rodinách obracajme na našu Nebeskú Matku: „Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska, prosíme ťa o tvoju pomoc a ochranu. Vypros uzdravenie chorým, ochraňuj zdravotníkov, ktorí sa o nich starajú a odvráť šírenie choroby. Oroduj za nás, ktorí sa k tebe s dôverou utiekame!“ Prosme Pána, aby tento pre nás veľmi bolestný zákaz mohol byť včasne odvolaný,“ napísali biskupi.

Reklama

Rádio LUMEN a TV LUX po dnešnom oznámení o zákaze verejného slávenia bohoslužieb upravia svoj program, aby ponúkli vysielanie svätých omší.

Rádio LUMEN

Rádio LUMEN aktuálne pracuje na všetkých možných alternatívach, aby poslucháčom aj počas najbližších dní vedelo ponúknuť vysielanie svätých omší. Ako uviedol programový riaditeľ Martin Šajgalík, od stredy 11. marca si vypočujú poslucháči denne v priamom prenose svätú omšu z rozhlasovej kaplnky sv. Michala Archanjela v Banskej Bystrici hneď dvakrát. Ráno o 8:30 a večer v tradičnom čase o 18:00.

Televízia LUX

Vzhľadom k zákazu verejného slávenia bohoslužieb bude Televízia LUX vysielať sväté omše okrem tradičných časov aj v sobotu ráno, v nedeľu večer a v pracovné dni na poludnie.

Sväté omše vysielané z Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie v Televízii LUX budú v období od 11. 3. do 23. 3. 2020 v nasledovných časoch: Pondelok – Piatok o 7:00, o 12:00 a o 19:00; Sobota 7:00; Nedeľa 15. 3. 2020 o o 10:30 a o 18:00 a v Nedeľu 22. 3. 2020 o 10:00 a o 18:00. Pravidelná štvrtková adorácia bude vysielaná z kaplnky TV LUX v bežnom čase vo štvrtok o 20:20.

Sväté omše i adorácie budú bez účasti ľudu, informovala PR manažérka TV LUX Veronika Strelková. Svätú omšu bude možné sledovať okrem TV vysielania aj online na stránke www.tvlux.sk, na Facebooku TV LUX a tiež na youtubovom kanáli TV LUX.

 

Rádio Mária

O 17:00 sa začne začne modlitba posvätného ruženca a neverejná svätá omša z Kostola Narodenia Panny Márie v Spišskom Podhradí.

„Spoločne budeme prosiť o príhovor sv. Filomény, aby sa zastavilo šírenie koronavírusu. Budeme sa modliť za celý zdravotnícky personál a všetkých, ktorí sa starajú o chorých a starých a vyprosovať dar uzdravenia tým, ktorí trpia. Pozývame vás spojiť sa s nami v modlitbe cez Rádio Mária,“ avizuje Daniela Pauhofová z Rádia Mária.

-red- Zdroj: tkkbs.sk Ilustr. foto: -vv-

Populárne články