Connect with us

Aktuality

Cyrilo – Metodské slávnosti v obci Ducové budú mať tento rok aj benefičný charakter

Tradičné Cyrilo-Metodské slávnosti v obci Ducové sa uskutočnia aj tento rok. Ich súčasťou bude okrem slávnostnej svätej omše na Kostolci aj kultúrny program, historické automobily a benefičný koncert.

Published

on

Reklama

 

Sviatok slovanských vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda je roky spojený s aktivitami na veľkomoravskom dvorci Kostolec nad obcou Ducové. Tento rok sa slávnostná svätá omša uskutoční v piatok 5. júla o 15:00 h.

Reklama

Slávnosti v obci sa však začnú už tesne popoludní, keď je o 13:15 h pripravená spanilá jazda historických vozidiel motocyklov. Vystavené budú následne na miestnom ihrisku do 14:30 h.

Sviatok sv. Cyrila a Metoda Ducové 2024 - plagát

Reklama

 

Po omši na hradisku je od 16:30 h pripravený kultúrny program na futbalovom ihrisku. Následne je na 19:00 h naplánovaný benefičný koncert kapely Lucy & Gentlemen.

Výťažok z akcie bude venovaný na podporu Denisa Tomu z Ducového, ktorý za nie úplne jasných okolností skončil v bezvedomí v nemocnici v čínskom Macao. Tu mal byť na výlete z Hongkongu, kde študoval.  Rodina rieši jeho prevoz na Slovensko a bude musieť uhradiť aj náklady na pobyt v čínskej nemocnici.

Pomôcť môžete tiež prostredníctvom príspevku na transparentný účet zriadený na pomoc Denisovi.

-red-

 

 

Populárne články