Úvod Aktuality Veľký požiar v Trnave. Dym sa valí až do Bučian

Veľký požiar v Trnave. Dym sa valí až do Bučian

REKLAMA

V stredu 25. septembra podvečer vypukol veľký požiar v areáli podniku TAZ v Trnave. Podľa správy Mesta Trnava horí výrobňa bazénovej chémie a ľuďom sa odporúča pozatvárať okná a zdržať sa pobytu vonku.


Obrovský požiar v Trnave hasí 60 profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Podľa hasičov ide o požiar v sklade bazénovej a dezinfekčnej chémie v Trnave. „Po príchode hasičov bola celá hala zachvátená plameňmi a bola v 3. fáze horenia. Hasiči sa snažia požiar dostať pod kontrolu. Na mieste sú profesionáli z Trnavy, Galanty, Piešťan, Dunajskej Stredy a Bratislavy a dobrovoľní hasiči z obcí Voderady, Cífer, Jaslovské Bohunice, Bohdanovce nad Trnavou, Zeleneč a Križovany nad Dudváhom,“ informovali hasiči na svojej facebookovej stránke.

Soltec Job

Pri požiari zasahuje 8 cisterien, 1 výšková technika, 1 ekologický automobil a 1 evakuačný autobus HaZZ. Doposiaľ sa pri udalosti nikto nezranil.

Dym bolo vidieť v celej Trnave, ale aj v Hlohovci. Zápach cítili ľudia aj v Bučanoch, či Brestovanoch.  Starosta Bučian rovnako ako Mesto Trnava odporučil pozatvárať okná a zdržať sa pobytu vonku.


-red- Foto: HaZZ

REKLAMA