Connect with us

Aktuality

Rozsiahly požiar v Trnave už hasiči lokalizovali

Published

on

Reklama
Reklama

Požiar skladu bazénovej a dezinfekčnej chémie v Trnave majú hasiči pod kontrolou. Lokalizovať sa im ho podarilo po 12 hodinách. Pri udalosti zasahovali desiatky hasičov profesionálnych i dobrovoľných hasičov. Merania škodlivých látok v ovzduší boli negatívne.

„Veliteľ zásahu vyhlásil lokalizáciu požiaru pred pol šiestou hodinou ráno – takmer 12 hodín od vzniku požiaru. Udalosť mali hasiči celú noc pod kontrolou, vďaka rozoberaniu konštrukcie objektu a systematickému skrápaniu objekt už len dymí. Na požiarisku je niekoľko skrytých ohnísk, ktoré budú hasiči monitorovať. Predpokladá sa, že k úplnej likvidácii požiaru príde počas dnešného dňa,“ informovalo Prezídium hasičského a záchranného zboru.

Hasiči mali v pláne v noci uskutočniť požiarny útok, počas ktorého by celý objekt zaliali penou. Ten sa však napokon z dôvodu nízkej viditeľnosti neuskutočnil.

Hliadky Kontrolného chemického laboratória z Nitry uskutočnili merania škodlivých látok v ovzduší v Trnave a okolitých obciach. Doterajšie merania na škodlivé látky boli negatívne. Vzhľadom na silné zadymenie však hasiči odporúčali občanom, aby sa nezdržiavali vonku a mali zatvorené okná.

Reklama

TS/red Foto: HaZZ

Populárne články