Connect with us

Aktuality

Veľké jarné upratovanie na obzore

Published

on

Reklama

Druhý ročník upratovania brehov Sĺňavy a Váhu sa uskutoční od 14. do 27. marca. Štrnásť dní dobrovoľníctva v Piešťanoch organizuje Dino, Mesto Piešťany a Povodie Váhu Piešťany a ich podtitulom je heslo „Gesto pre čisté mesto“. Vrámci akcie je naplánované upratovanie, drobné rekonštrukcie, osveta ekológie, športové aktivity,  ale aj čistenie turistických chodníkov…

[singlepic id=10674 w=320 h=240 float=left]Organizátorom sa záujemcovia o účasť pri čistení brehov Sĺňavy a Váhu môžu hlásiť od 1. marca. Prvý týždeň by sa mali do zbierania odpadu zapojiť predovšetkým stredné školy, druhý týždeň základné školy a cez víkendy sa očakáva účasť dobrovoľníkov, ktorí sú počas pracovného týždňa v zamestnaní. Ak máte záujem zúčastniť sa upratovania v okolí Váhu a Sĺňavy, pre koordináciu aktivít volajte organizátorov z Dina na číslo 0918 143 157. Prvým, kto tento rok zareagoval na výzvu jarného upratovania, bola piešťanská Stredná priemyselná škola elektrotechnická, ktorá zapojí tristo študentov. Pri zbieraní odpadu na brehoch Váhu sa bude tento rok poctivo separovať. Plasty a papiere zvlášť a ostatný odpad zvlášť.

Reklama

Poslancov piešťanského mestského zastupiteľsva vyzvali ich kolegovia Eva Wernerová a Jozef Malík, aby spoločne upratali vrbinu medzi sídliskom Adam Trajan a [singlepic id=10673 w=320 h=240 float=right]poliklinikou.  Vítané sú aj aktivity ďalších obyvateľov mesta. Podľa vyjadrenia Jána Baranoviča z referátu životného prostredia MsÚ v Piešťanoch, pokiaľ obyvatelia jednotlivých lokalít, čí už sídlisk, alebo obytných štvrtí, zorganizujú upratovanie, môžu vyzbieraný netriedený odpad vysypať do kontajnerov s komunálnym odpadom. Plasty a papier by mali vysypať do nádob na to určených, ktoré sú na každom sídlisku. V prípade, že sa pri čistení nahromadí odpad zo zelene, jeho odvoz zabezpečí mestský úrad.

Organizátori veria, že časom akcia jarného upratovania zanikne. Apelujú na nás všetkých, aby sme začali poctivo odpad vyhadzovať do smetných nádob a nie zem, aby sme separovali a pokiaľ je to možné, produkovali ho čo najmenej.

Reklama

Pozriete si videogalériu z minuloročného upratovania.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=v-oGKhr3x2E[/youtube]

Autor: ht

Populárne články