Connect with us

Aktuality

Nového kúpaliska sa Piešťany tento rok pravdepodobne nedočkajú, situáciu by mala zachraňovať opäť Eva

Published

on

Reklama

Tento rok sa Piešťany nového kúpaliska pravdepodobne nedočkajú. Počas leta by však podobne ako vlani, mala fungovať síce prestarnutá, ale stále  bývalou slávou  lákajúca EVA. Klub vodného póla Kúpele Piešťany, ktorý ju prevádzkoval v roku 2010, má v pláne otvoriť vonkajšie bazény aj toto leto. Minulý rok Evu počas letnej sezóny navštívilo viac ako 30-tisíc návštevníkov.

[singlepic id=10751 w=320 h=240 float=left]„V roku 2010 sme dostali od Mesta Piešťany na zabezpečenie prevádzky kúpaliska dotáciu vo výške 49-tisíc eur. Areál sme pripravili na prevádzku v spolupráci s majiteľom kúpaliska, teda s piešťanskými kúpeľmi. Tie zabezpečili nutné opravy vonkajšieho bazéna a dodali farbu na potrebné nátery. Úpravu poškodeného dna bazéna a nátery zabezpečili členovia Klubu vodného póla a sympatizanti. Klub taktiež zabezpečil opravu a nátery lehátok,“ spomína na minuloročné prípravy Ľudovít Kubán, predseda Klubu vodného póla Kúpele Piešťany. Samotnú prevádzku termálneho kúpaliska zabezpečoval klub brigádnickou činnosťou. SLK Piešťany zabezpečovali záhradnícke úpravy a kosenie trávy v areáli. „Vzhľadom na nepriaznivé počasie pred otvorením kúpaliska sa oneskorili práce týkajúce sa náterov bazéna, preto sme kúpalisko otvárali až 12. júna. Napriek tomu, že termálne kúpalisko Eva ani zďaleka nepripomína moderné kúpalisko, návštevnosť, hlavne v horúcich dňoch mesiaca júl, to vôbec neovplyvnilo.

Reklama

Čo sa týka štruktúry návštevníkov je potešiteľné, že termálne kúpalisko navštevovalo pravidelne veľa obyvateľov mesta vo všetkých vekových kategóriách. Dôležité je však i to, že termálne kúpalisko EVA navštevovali i turisti, tráviaci dovolenkové dni v Piešťanoch a jeho okolí,“ konštatuje Ľ. Kubán. Podľa neho obe skupiny návštevníkov privítali otvorenie termálneho kúpaliska Eva na letnú sezónu a akceptovali hoci s pripomienkami jeho súčasný stav. Zaujímala ich však aj jeho budúcnosť, ako i budúcnosť samotného kúpania sa v Piešťanoch.

[singlepic id=10749 w=320 h=240 float=right]„Vzhľadom na dosť radikálnu zmenu počasia od 15. augusta návštevnosť rapídne klesla v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom. Napriek tejto skutočnosti podľa našich štatistík prišlo na kúpalisko takmer 30 tisíc návštevníkov vrátane deti, držiteľov permanentiek na viacnásobné vstupy a návštevníkov kondičného plávania. Navyše členovia športových klubov, vodnopólového a plaveckých, využívali na tréningy v maximálnej miere čas pred a po otváracích hodinách pre verejnosť. Letná prevádzka termálneho kúpaliska Eva jednoznačne preukázala svoju opodstatnenosť pre obyvateľov Piešťan ako i pre návštevníkov mesta, čím sa určite podporil i cestovný ruch v meste a jeho okolí,“ myslí si Ľudovít Kubán.

Reklama

Tento rok by “vodnopólisti“ chceli prevádzkovať Evu opäť, i keď za minuloročnú sezónu očakávajú po uzavretí účtovnej uzávierky miernu stratu. Podľa vyjadrenia Ľ. Kubána napriek tejto strate je klub spokojný s výsledkom, pretože rozsah využitia tréningových možností v porovnaní so zimnými podmienkami je neporovnateľný a za tento rozsah tréningových hodín v prenajatých bazénoch by klub zaplatil oveľa viac.

Klub vodného póla v súčasnosti pripravuje predloženie projektu prevádzky Evy v letných mesiacoch vrámci systému dotácií schválených Mestským zastupiteľstvom mesta Piešťany v rozpočte pre rok 2011. Začiatkom februára už “vodnopólisti“ podpísali zmluvu o prenájme nebytových priestorov s majiteľom kúpaliska  SLK Piešťany pre letnú sezónu 2011. Ak všetko pôjde poľa predstáv “vodnopólistov“, kúpalisko by chceli otvoriť už v máji.

Autor: ht   Ilustračné foto: Tomáš Hudcovič – hugophoto

Populárne články