Úvod Aktuality Vážska cyklotrasa by mohla mať cez 200 km

Vážska cyklotrasa by mohla mať cez 200 km

REKLAMA
Mlyny
Neoreal Nicco

Pred pár dňami otvorili zástupcovia Trenčianskeho samosprávneho kraja prvý úsek Vážskej cyklotrasy z Hornej Stredy do Nového Mesta nad Váhom, pričom v kraji by mala mať cyklotrasa po vybudovaní všetkých úsekov približne 100 km. Pripojiť sa chce aj Trnavský samosprávny kraj a  spolupracovať by mali aj ďalšie. Celkovo by tak Vážska cyklotrasa mala  dĺžku cez 200 kilometrov.

„Trnavský samosprávny kraj má záujem podieľať sa na unikátnej viac ako dvestokilometrovej Vážskej cyklomagistrále, ktorá povedie popri Váhu. Úrad TTSK je v súčasnosti pred podpisom zmluvy s dodávateľom, ktorý pripraví projektovú dokumentácia na takmer 15-kilometrový úsek Horný Čepeň – Šulekovo. Výstavbu plánuje financovať z finančných prostriedkov Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP),“ informoval média prostredníctvom tlačovej správy Patrik Velšic, hovorca TTSK.

REKLAMA
Le Griffon

Predpokladané náklady na výstavbu sú 1 800 000 €, skutočné náklady na výstavbu vyplynú z projektovej dokumentácie. V prípade získania nenávratného finančného príspevku z IROP pre tento projekt, bude TTSK spolufinancovať výstavbu len vo výške 5% z celkových oprávnených výdavkov projektu. Stavebné práce by mohli začať na budúci rok a verejnosti by cyklomagistrála mala začať slúžiť najneskôr v roku 2020.

„Národná cyklotrasa povedie od Komárna až po Strečno a spojí štyri kraje. Máme záujem o užšiu spoluprácu s Nitrianskym, Žilinským aj Trenčianskym krajom, aby bola zrealizovaná čo najskôr. Od jej dobudovania si sľubujeme multiplikačný efekt a okrem zatraktívnenia cestovania do práce na bicykli by mohla prispieť k rozvoju cestovného ruchu odbremeneniu ciest. Zároveň chceme pokračovať aj v príprave ďalšej časti v našom kraji, od Šulekova po Piešťany,“ povedal riaditeľ odboru stratégií a projektov Miroslav Knap.

red/TS Ilustr. foto: -th-

REKLAMA