Úvod Aktuality Mesto získalo ďalšie eurofondy na cyklodopravu, súťaž na predošlé projekty vypísalo nanovo

Mesto získalo ďalšie eurofondy na cyklodopravu, súťaž na predošlé projekty vypísalo nanovo

REKLAMA
Mlyny

Piešťany dostali ďalších 600 tisíc eur z eurofondov na chodníky, osvetlenie a zeleň na Bratislavskej ceste, kde sa má vyriešiť aj problém cyklistov. Po získaní eurodotácií na projekty cyklotrás na A. Hlinku a Krajinskej ceste je to tretí podporený projekt v Piešťanoch v poslednom období. Pri týchto dvoch cyklotrasách podporených vlani už mesto v apríli hľadalo dodávateľa, momentálne je však súťaž vypísaná nanovo.

„Piešťany sa uchádzali o nenávratný finančný príspevok s projektom vybudovania cyklotrasy na Bratislavskej ceste v treťom kole v rámci výzvy Zvýšenie atraktivity a prepravnej kapacity nemotorovej dopravy (predovšetkým cyklistickej dopravy) na celkovom počte prepravených osôb. Výstavba sa dotkne časti od križovatky s Krajinskou cestou po križovatku s ulicou A. Hlinku. Ide o úsek dlhý 1115 metrov,“ informovalo Mesto Piešťany na svojej webovej stránke.

Domoss Kupelne Viano 2019
Domoss Kuchyne Vian 2019

Projekt zahŕňa okrem vybudovania spoločnej cestičky pre chodcov a cyklistov aj rekonštrukciu osvetlenia a výsadbu zelene. Celkové schválené oprávnené výdavky projektu sú v sume 603 440,41 eura, z čoho bude 573 268,39 eura zaplatených z eurofondov.

Podľa zverejnených informácií z dôvodu minimalizácie dopadov na organizáciu doprav má byť stavba rozdelená na 3 časti, ktoré budú ohraničené existujúcimi križovatkami. V prvej etape by tak mal byť realizovaný úsek medzi križovatkami ulíc Krajinská a D. Tatarku, v druhej etape D. Tatarku a Teplická – Staničná a v tretej etape pôjde o úsek medzi križovatkami Teplická – Staničná a A. Hlinku. Podľa úradu má realizácia projektu odštartovať na prelome augusta a septembra.

Mesto Piešťany získalo vlani z eurofondov 577-tisíc eur z celkovej hodnoty 607-tisíc na realizáciu 2,5 km cyklochodníkov na A. Hlinku a Krajinskej ceste. Súťaž na dodávateľa realizácie bola spustená v marci s možnosťou prihlásiť sa do 23. apríla. Aktuálne je súťaž vyhlásená nanovo. Zverejnená bola 11. júna, pričom záujemcovia majú možnosť prihlásiť sa do 4.júla.

th/TS Foto: mf

REKLAMA