REKLAMA

Na aktivitu Trenčianskeho samosprávneho kraja s budovaním nových komunikácií Vážskej cyklotrasy nadväzujú aj susedné kraje. Žilinská županka pred pár dňami informovala, že na cyklistickej trase bude možné využiť železnicami nepoužívaný tunel pri Kraľovanoch git 파일 다운로드. Trnavský samosprávny kraj už má spracovanú projektovú dokumentáciu na pokračovanie cyklotrasy z Hornej Stredy do Piešťan.

Vážska cyklomagistrála ako najdlhší súbor vyznačených trás existuje už dlhšie obdobie 문명의 충돌 다운로드. Spája Južné Slovensko, Stredné a Horné Považie s Kysucami a zároveň je napojením na český systém cykloturistických trás. Využíva jestvujúce spevnené i nespevnené komunikácie 알함브라 궁전의 추억 8화 다운로드.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Trenčiansky samosprávny kraj sa ako prvý pustil do projektu, v rámci ktorého buduje nové komunikácie pre cyklotrasu pozdĺž Váhu, využívajúc pri tom jestvujúce cesty, ale aj koruny hrádze a plochy pod nimi Google Drive folder. Prvý úsek od Hornej Stredy, teda južnej hranice kraja, po Nové Mesto nad Váhom bol verejnosti odovzdaný do užívania vlani movie Glory of the Clan. Trenčiansky kraj pracuje postupne na ďalších úsekoch.

Pri Kraľovanoch cez tunel

Iniciatívy sa chopili aj v Žiline. Pred pár dňami na svojej facebookovej stránke informovala žilinská županka Erika Jurinová, že sa našlo riešenie pre „vážsku cyklomagistrálu“ v kraľovanskom meandri 무료 성경 듣기 다운로드. „Chcem oceniť ústretovosť generálneho riaditeľa ŽSR a jeho tímu (tiežcyklonadšenci) k možnosti vyriešiť trasovanie v chránenom území s využitím 70 rokov nepoužívaného  tunela pre cyklotrasu 피파17 다운로드. Páčil sa im zámer verejnoprospešného účelu tunela. Ak sa to podarí, čo veríme, že áno, bude to na Slovensku rarita a o pár rokov sa budete môcť previezť do skaly vytesaným osvetleným tunelom, možno technickou pamiatkou,“ napísala 닥터후 시즌1 다운로드.

Riešenie Vážskej cyklotrasy pri Kraľovanoch Premier Pro 2.0. Zdroj: FB Erika Jurinová

Podľa jej vyjadrenia ešte potrvá nejaký čas pokým budú pripravené všetky podklady, podarí sa získať zdroje a následne dôjde k realizácii Smurf game. Obava, že práve tento úsek by mohol byť prekážkou pre cyklospojenie západu a východu popri Váhu, sa možnosťou použiť starý tunel, rozplynula.

Trasa Horná Streda Piešťany je už naprojektovaná

Trnavský kraj sa tiež pustil do práce na napojení. Aktuálne má spracovanú projektovú dokumentáciu na pokračovanie cyklotrasy medzi Hornou Stredou a Piešťanmi.

Súbežne sa realizujú práce v južnejších úsekoch. Cyklotrasa zo Serede do Šulekova s dĺžkou 14,8 km, ktorá bude mať šírku tri metre a povrch z asfaltového betónu, bola projekčne spracovaná už vlani. Pôvodný plán počítal, že s jej budovaním by sa mohlo začať už tento rok. Reálne však kraj zatiaľ nemá schválené finančné prostriedky z európskych fondov, na ktoré sa spolieha, takže tento rok sa stavať nezačne. 

Trnavský samosprávny kraj podal v rámci IROP   osem  žiadostí o nenávratné finančné prostriedky na cyklotrasy. Konkrétne v úseku Horný Čepeň – Šulekovo, prebieha aktuálne administratívna kontrola projektu na riadiacom orgáne. Ak bude príspevok schválený, kraj plánuje začatie realizácie v roku 2020. 

-th- 

REKLAMA