Connect with us

Aktuality

Vážska cyklotrasa je oficiálne otvorená, po dokončení bude mať sto kilometrov

Published

on

Reklama

Vážska cyklotrasa má od dnes oficiálne otvorený prvý úsek, meria 13,4 km a spája Hornú Stredu s Novým Mestom nad Váhom. Jeho výstavba stála  3,7 milióna eur. Od zámeru zrealizovať cyklistickú spojnicu naprieč trenčianskym krajom po odovzdanie prvého úseku uplynuli 4 roky.

Reklama

Otvorenie prvého úseku na hranici trnavského a trenčianskeho samosprávneho kraja sa zúčastnil župan Jaroslav Baška, predstavitelia miest a obcí, zástupcovia Slovenského vodohospodárskeho podniku, dodávatelia stavby, ale i zástupcovia firiem v pôsobiacich v blízkosti cyklotrasy, avšak predovšetkým niekoľko desiatok cyklistov, ktorých neodradil ani mierny dážď.

Nová cyklotrasa spája aktuálne katastrálne územia 4 obcí Horná Streda, Brunovce, Potvorice, Považany s mestom Nové Mesto nad Váhom v trenčianskom kraji, ale aj Piešťanci sa na ňu na bicykloch pohodlne dostanú. Horšie to budú mať korčuliari. Podľa slov župana Bašku sa pri výstavbe myslelo aj na nich, keď povrch cyklotrasy je vytvorený zo špeciálneho hladkého asfaltu.

Reklama

Ako to na otvorení vyzeralo sa môžete pozrieť v našej fotogalérii.


-th-

Populárne články