Connect with us

Aktuality

V Tescu takmer ukradli bankomat

Published

on

Reklama

Dnes  nad ránom, okolo tretej hodiny, sa v piešťanskom Tescu pokúsili traja páchatelia ukradnúť bankomat. Akcia pripomínala scénu z filmu. Scenár bol podobný ako už vo viacerých prípadoch na Slovensku.

[singlepic id=3752 w=320 h=240 float=left]Páchatelia vytlačili autom dvere únikového východu z bočnej strany hypermarketu a vošli až k informáciám. Lano pripevnili na jeden z bankomatov a vytrhli ho z jeho stanoviska. Zničili pri tom kávomat a stĺpiky hlásiace krádež tovaru. Keď sa však zlodeji  s lupom pokúšali uniknúť, lano z bankomatu sa zošmyklo a ten zostal prevrátený na podlahe.

Reklama

Zlodejom sa z miesta činu podarilo uniknúť. Udalosť potvrdila Oľga Hrnčiarová, hovorkyňa siete hypermarketov Tesco, s dovetkom, že sa našťastie nikomu nič nestalo a pri incidente, aj keď sa v hypermarkete nachádzali nakupujúci, nebol nikto zabitý ani zranený.

Hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Ľuboš Homola doplnil informáciu o tom, že pri incidente boli poškodené aj ďalšie dva bankomaty, ktoré stáli vedľa, ale zo žiadneho z nich neboli odcudzené peniaze. Polícia podľa jeho slov okamžite po nahlásení  začala po páchateľoch rozsiahle pátranie. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie však nemôže poskytnúť viac informácií.

Reklama

Autor: ht   Foto: hug(o)photo agency – Tomáš Hudcovič

[nggallery id=133]

Populárne články