Connect with us

Aktuality

Asociácia HHS zaviedla rezerváciu cez iPhone

Published

on

Reklama
Reklama

Vo štvrtok 16. septembra sa v hoteli Sandor Pavillon v Piešťanoch uskutočnilo výročné zasadnutie členov asociácie Historické hotely Slovenska, ktorá má sídlo práve v našom meste. Zástupcovia slovenských hotelov združených v asociácii okrem plánovania ďalšej činnosti tiež oslávili prvé výročie fungovania ich organizácie.

[singlepic id=3998 w=320 h=240 float=left]„Najdôležitejším prínosom vzniku a ročného pôsobenia je záchrana kultúrneho dedičstva Slovenska. Hotely sa nachádzajú v pamiatkovo chránených budovách a ich komerčným využitím je umožnená ich obnova a ďalšie zveľaďovanie. Ako prvej spomedzi viacerých hotelových asociácií pôsobiacich na Slovensku sa nám podarilo integrovať do európskych štruktúr, členstvom v Historic Hotels of Europe sa nielenže potvrdila opodstatnenosť založenia takejto asociácie u nás, ale aj jej profesionálne zázemie a ďalšie pôsobenie získalo nový rozmer,“ hovorí Michal Čuridlo výkonný predseda asociácie HHS.

[singlepic id=3997 w=320 h=240 float=right]Asociácia Historických hotelov Slovenska má na konte aj ďalšie prvenstvo vrámci Slovenska. Implementovala totiž ako prvá, a zatiaľ jediná, najmodernejšiu technológiu pre rezerváciu svojich členských hotelov cez mobilný telefón iPhone. Asociácia pripravuje aj ďalšiu novinku a to implementáciu rezervačného systému, ktorý bude technologicky jeden z najmodernejších a na Slovensku zatiaľ nepoužitý. „Spoločné marketingové aktivity napĺňajú podstatu nášho [singlepic id=3999 w=320 h=240 float=left]fungovania. Len spoločným úsilím sa nám podarí presadiť aj na zahraničných trhoch. Naše plány do budúcnosti sú ambiciózne, ale reálne,” konštatovala po stretnutí prezidentka asociácie Daniela Miháliková. Zúčastnených zástupcov historických hotelov, kaštieľov a zámkov prišiel pozdraviť aj primátor mesta Piešťany Remo Cicutto, ktorý vyjadril podporu pre ich prácu a pomohol rozkrájať tortu.

Historické hotely Slovenska boli založené v septembri 2009. Členmi sú Chateau Béla (Belá), Hotel Bankov (Košice), Kaštieľ Péchy Lovecký Dom a Park(Hermanovce), Kaštieľ Villa Nečas (Žilina), Hotel Sandor Pavillon (Piešťany), Hotel u Leva (Levoča), Grand Castle (Liptovský Hrádok) a Hotel Amade Chateau (Vrakúň). Viac informácií na www.historickehotelyslovenska.sk.

Reklama

Autor: TS   Foto: hug(o)photo agency – Tomáš Hudcovič

Populárne články