Connect with us

Aktuality

V rámci solárnych dní predvedú vlastné auto na slnečný pohon

Published

on

Reklama

Od 1. mája 2011 sa na území celej Európy začal už desiaty ročník projektu Európskych solárnych dní. Jeho cieľom bude počas dvoch týždňov poukázať na výhody správneho využívania energie zo slnka a taktiež zvyšovať verejné povedomie najmä v súvislosti s fotovoltickou a solárnou termálnou energiou.

Do projektu je zapojených viac ako 17 krajín s 5000 akciami. Po prvýkrát sa k tomuto unikátnemu projektu zapojí tento rok aj Slovensko. Iniciatívu nad organizáciou a kampaňou prevzala Slovenská agentúra pre obnoviteľné zdroje energie. Počas prvých dvoch májových týždňov sa v rôznych mestách celého Slovenska uskutoční viac ako 50 akcií na podporu solárnej energie. Školy, neziskové organizácie, firmy, fyzické osoby sa zapoja rôznymi podujatiami tak, aby prispeli k zvyšovaniu informovanosti o výrobe elektriny a tepla zo slnka.

Reklama

[singlepic id=13085 w=320 h=240 float=left]V Piešťanoch sa do tohto projektu zapája Stredná odborná škola technická a Stredná odborná škola záhradnícka, ktorých zriaďovateľom je Trnavský samosprávny kraj. 12. a 13. mája sa v priestoroch Strednej odbornej školy technickej uskutočnia európske dni solárnej energie. Na informačných paneloch sa budú môcť záujemcovia dozvedieť viac o solárnej energii a o možnostiach jej využitia. Prezentované budú solárne panely slúžiace na ohrev vody. Zaujímavosťou bude špeciálne vozidlo na solárny pohon, ktoré vyrobili študenti tejto piešťanskej školy spolu so svojimi pedagógmi. Pre všetkých, ktorých táto zatiaľ menej využívaná forma energie zaujíma, sú dvere Strednej odbornej školy technickej na Novej ulici 12. a 13. mája otvorené v čase od 9.00 do 12.00 hodiny.

Viac informácii môžete získať na www.solarnedni.sk.

Reklama

Autor: Petra Adamcová

Populárne články