Connect with us

Aktuality

V Piešťanoch končia dekan Bačík aj farár Sabol

Published

on

Reklama

Na čele dvoch piešťanských farností aj celého dekanátu budú noví ľudia. Rozhodol o tom trnavský arcibiskup Ján Orosch s platnosťou od 1. júla. Pre dekana Františka Bačíka a farára Petra Sabola budú nedeľné bohoslužby symbolickou rozlúčkou s ich doterajším pôsobiskom.

 

Reklama

_MG_9407

František Bačík počas minulotýždňovej procesie.

Reklama

Zmeny potvrdil hovorca Arcibiskupského úradu Dušan Kolenčík. Po dvoch rokoch opúšťa Piešťany dekan František Bačík. Od 1. júla nastupuje ako farár do Dolnej Krupej. Farárom v kostole sv. Štefana bude Marián Ondrejka.

Peter Sabol  z farnosti sv. Cyrila a Metoda bol od 1. júla poverený vedením farnosti v obci Trstín. Jeho služba v Piešťanoch teda končí 30. júna. Novým správcom farnosti sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch bude doterajší farár v Trstíne Jozef Gallovič, ktorý bol vymenovaný aj za dekana Piešťanského dekanátu.

polnocna-14[1]

Peter Sabol počas polnočnej sv. omše, ktorá sa po prvý raz konala na Námestí slobody.

REKLAMA

heaven rest

 

Nový dekan Jozef Gallovič sa narodil v roku 1961 v Spišskej Sobote. Do roku 1987 bol mimo pastorácie a po zmene režimu pôsobil ako kaplán a farár v Krupine.  Potom pôsobil ako farár v Sebedraží a znovu v Krupine, ale tento raz už ako farár. Bol tiež profesorom morálnej teológie v Sankt Peterburgu a farárom v ruskom Irkutsku. Po návrate z Ruska pôsobil v Badíne, Šali – Veča a naposledy v Trstíne, kde bol od roku 2010.

Marián Ondrejka sa narodil v roku 1965 v Myjave. Doteraz bol výpomocným duchovným vo farnosti sv. Mikuláša v Trnave a venoval sa sprevádzaniu pútnikov po celom svete. Predtým pôsobil ako duchovný správca farnosti v Leopoldove. Viacerí Piešťanci si ho pamätajú ešte z čias keď pôsobil v Majcichove, Kuchyni či Rišňovciach a aktívne sa venoval mládeži, s ktorou absolvoval cyklistické púte do Ríma či Kolína nad Rýnom. Pôsobil tiež ako školský dekan v Hlohovci.

-mt-

Populárne články