Connect with us

Aktuality

Piešťanskú stanicu upracú dobrovoľníci

Published

on

Reklama

Médiá pred časom priniesli viacero správ o zanedbanej údržbe piešťanskej železničnej stanice. Železnice tvrdia, že stanicu pravidelne upratujú a čistia. Realita je však taká, že na zemi nájdete neskutočné množstvo ohorkov cigariet, či vtáčích exkremnetov a celkový dojem z nedávno zrekonštruovanej stanice nie je nič moc. Iniciatívy sa preto chcú chytiť dobrovoľníci. Čistenie piešťanskej stanice pod záštitou Spoločne pre Piešťany sa uskutoční v sobotu 28. júna od 9:00 h.

IMGP1319

Reklama

REKLAMA

heaven rest

Reklama

 

„Ako hrdého lokálpatriota ma nahnevali negatívne ohlasy v médiách týkajúce sa nečistoty našej stanice. Povedala som si, že to tak nenechám. Skúsila som teda koncept, ktorí využili dobrovoľníci v Bratislave pred majstrovstvami sveta v hokeji. Cez Facebook zorganizovali viaceré čistiace akcie. Tak isto sme aj v Piešťanoch založili skupinu S radosťou upracem piešťanskú stanicu, stretli sme sa s vedením železničnej stanice a dohodli sme sa na brigáde v poslednú júnovú sobotu,“ hovorí Lívia Gažová z OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany.

plagat stanica kopieCieľom brigády je vyčistiť vstupnú časť stanice, schody do podchodu, zábradlia, zájdené povrchy smetných košov, vyzbierať cigaretové ohorky, ktorých je plno na chodníkoch, ale taktiež vyzbierať odpadky, ktoré nanášajú bezdomovci do priestorov za toaletami.

„Týmto upratovaním chceme pomôcť, aby sme sa nemuseli hanbiť za vstupnú bránu do nášho mesta. Určite to nie je dlhodobé koncepčné riešenie, aby sa o čistotu stanice starali dobrovoľníci. Veríme, že po mediálnych upozorneniach a reálnej aktivite dobrovoľníkov spolu so zamestnancami, sa podarí docieliť, že železnice budú o čistotu viacej dbať. Ďalším faktom je, že čistota závisí od každého jedného cestujúceho. Je to o nás ľuďoch, čo po sebe zanecháme. Táto akcia má byť teda taktiež upozornením pre širokú cestujúcu verejnosť, aby aj vďaka nim bola stanica dôstojnou bránou Piešťan,“ myslí si Tomáš Hudcovič podpredseda OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany.

Vítaní sú všetci, ktorí majú záujem priložiť ruku k dielu. Časť materiálnych pomôcok zabezpečia organizátori akcie, avšak nedokážu všetko v dostatočnom množstve. Ideálne by bolo ak by si dobrovoľníci priniesli rukavice (pracovné, alebo gumené), vedro, metlu prípadne cirokovú kefu s rúčkou.

IMGP1321 IMGP1323 IMGP1325 IMGP1330 IMGP1331 IMGP1346

Zdroj: TS OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany

Populárne články